W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Szlaki nowej edukacji w Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu

Wirtualny spacer po Mielcu, opowieści o swoich zainteresowaniach, pasjach i życiu w Polsce to tematy, które zostały poruszone podczas pierwszej polsko-ukraińskiej lekcji on-line.

Pomysł współpracy z naszymi wschodnimi sąsiadami nie jest nowy. Od ponad dwóch lat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu wymieniają się korespondencją ze swoimi koleżankami i kolegami z ukraińskiej miejscowości Nosivce. Teraz przyszedł czas na rozszerzenie tych relacji.

W miniony poniedziałek uczniowie z mieleckiej “trójki” oraz z ukraińskiej Nosivki połączyli się ze sobą on-line na pierwszej wspólnej lekcji. Młodzi mielczanie przedstawili rówieśnikom przygotowaną w języku angielskim prezentację o naszym mieście i szkole. Przybliżyli historię Mielca i opowiedzieli, jak się w nim mieszka. Opowiedzieli także o tym, jak rozwijają swoje zainteresowania. W zamian Ukraińcy pokazali swoje miasteczko i życie w nim.

– To bardzo ciekawe doświadczenie, zarówno kulturalne, jak i językowe dla obu stron – komentuje Ewa Ginter, nauczycielka j. angielskiego – uczniowie szlifują język, poznają wzajemnie swoją kulturę. Emocji podczas tych interaktywnych zajęć było co niemiara. Były polsko-ukraińskie balony, wspólne tańce przed kamerą. Wszystko w bardzo pozytywnej atmosferze zabawy – dodała.

To nie koniec współpracy ponad granicami. Nauczyciele oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu mają w planach kolejne zajęcia języka angielskiego przy współudziale przyjaciół z Ukrainy.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa