W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Kultura i nauka

Szlakiem Mieleckich Rzeźb – gra miejska [FOTO]

Dom Kultury SCK zaprasza do wspólnej zabawy edukacyjnej, która powstała z intencją przybliżenia mieszkańcom Mielca i powiatu mieleckiego mniej znanych epizodów z historii miasta. 

Szlakiem mieleckich rzeźb

Niewielu mielczan wie, ile pomników i rzeźb miejskich mamy w naszym mieście, a jest ich blisko 30. Teraz mielczanie mają możliwość poznania okoliczności ich powstania, nazwisk autorów prac i miejsc, gdzie można je obejrzeć. Dom Kultury SCK przygotował grę miejską „Szlakiem mieleckich rzeźb”.  Pretekstem do jej powstania jest okrągła rocznica lokacji miasta. 

Organizatorzy gry miejskiej przygotowali specjalne mapy, które poprowadzą wszystkich ciekawych historii rzeźb szlakiem miejskim. Mapy są do dyspozycji w Domu Kultury SCK, w Muzeum Historii Regionalnej Pałacyk Oborskich, w Hotelu Polskim oraz w Urzędzie Miasto Mielca. Mapę można też pobrać ze strony internetowej: http://www.kultura.mielec.pl/rzezba.

Wystarczy tylko wyjść na pieszy spacer lub przejażdżkę rowerową, zabrać ze sobą telefon (aby zeskanować kody QR pod rzeźbami i poznać ich ciekawe historie), wstąpić po drodze po mapę i ruszyć wyznaczoną trasą! 

Jest też wersja skrócona gry adresowana do najmłodszych mielczan. Na dzieci czeka specjalna trasa po Parku Oborskich! Trzeba zbierać litery znajdujące się przy rzeźbach i rozwiązać hasło. Życzymy fantastycznej zabawy! 

Za pomoc w realizacji wydarzenia Dom Kultury SCK składa serdeczne podziękowania: prezydentowi Mielca, Jackowi Wiśniewskiemu, Józefowi Witkowi, dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu, UM Mielec, Hotelowi Polskiemu, MSM i  Podkarpackiemu Zarządowi Dróg. 

 #gramiejska #SzlakiemMieleckichRzeźb #Mielec #SCKMielec #SCK #kulturalnewakacje #550lecielokacjimiasta

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa