W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Szpital oferuje test w kierunku wirusa SARS-CoV-2

Laboratorium Mikrobiologiczne w Szpitalu Specjalistycznym oferuje test w kierunku wirusa SARS-CoV-2. To ilościowe oznaczenie poziomu p-ciał IgG w surowicy.

Uważasz, że mogłeś mieć kontakt z koronawirusem i chcesz to sprawdzić? Od 22 czerwca można będzie wykonać test w Mielcu, w szpitalnym laboratorium. Badanie wykrywa przeciwciała IgG, które pojawiają się około 14-30 dni od zakażenia.

Ich obecność wstępnie potwierdza kontakt z tym wirusem, oczywiście także u osoby, która przeszła zakażenie bezobjawowo lub z łagodnymi objawami.

Badanie poziomu przeciwciał IgG można stosować jako weryfikację osób szczególnie narażonych na zakażenie SARS-COV-2, np. – oprócz personelu medycznego – także pracowników sklepów, czy aptek.
Warto zdawać sobie sprawę, iż dysponujemy jeszcze niepełną wiedzą na temat odpowiedzi immunologicznej człowieka w trakcie i po przechorowaniu COVID-19. Z dotychczasowych badań nie wiadomo jeszcze np. jak długo przeciwciała IgG pozostają w organizmie – wyjaśnia Małgorzata Błażejowska, kierownik Laboratorium Mikrobiologicznego w mieleckim szpitalu.
Według producenta, test (z krwi) ma czułość 97% i swoistość 98%. Czułość i swoistość testu powyżej 90% teoretycznie warunkuje jego wysoką wiarygodność.
Wynik dodatni testu serologicznego jest więc istotną wskazówką, ale nie pozwala na jednoznaczne potwierdzenie zakażenia SARS-CoV-2 ani na wnioskowanie o jego fazie. W związku z powyższym dodatni wynik testu przeciwciał IgG wymaga weryfikacji badaniami molekularnymi – PCR – podkreśla Małgorzata Błażejowska.
Wynik ujemny także może być niejednoznaczny, ponieważ osoba mogła nie mieć kontaktu z koronawirusem albo mogła mieć kontakt lecz materiał do badań został pobrany w okresie „okienka serologicznego”, gdy przeciwciała się dopiero tworzą, lub też są osoby nie wytwarzające przeciwciał (np. w immunosupresji).
Oferowany przez nas test ilościowo wykrywa przeciwciała IgG skierowane przeciwko SARS-CoV-2 w oparciu o 2 antygeny rekombinowane S1 i S2. Badanie jest metodą chemiluminescencji – mówi kierownik Laboratorium. Badanie wykonuje się z krwi, nie trzeba być na czczo.

Aby wykonać test należy zgłosić się do Laboratorium w głównym budynku Szpitala od poniedziałku do piątku od 7.00 do 14.00.
Cena testu w naszym szpitalu: 70 zł

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dachowanie bmw w Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa