W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Materiały video

Szpital otrzymał 10 milionów dofinansowania [FOTO, VIDEO]

Wczoraj marszałek Władysław Ortyl i dyrektor mieleckiego szpitala Leszek Kwaśniewski, przy asyście starosty Zbigniewa Tymuły, podpisali umowę na dofinansowanie lecznicy ze środków RPO. Środki wysokości blisko 10 milionów złotych przeznaczone zostaną na przebudowę bloku operacyjnego.

Umowa na dofinansowanie dużej szpitalnej inwestycji została podpisana w czasie przerwy w obradach Rady Powiatu Mieleckiego.

Przypomnijmy. Projekt „Poprawa jakości i zwiększenie bezpieczeństwa świadczeń medycznych w Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu” zakwalifikował się do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Na liście opublikowanej przez RPO 13 września br. projekt zgłoszony przez mielecką lecznicę uplasował się na wysokim, trzecim miejscu. Jego całkowity koszt ma wynieść 14 085 740,54 zł, a dofinansowanie – 9 892 982,33 zł. Brakującą kwotę wysokości 4 042 758,48 złotych zabezpieczyło dla szpitala Starostwo Powiatowe w Mielcu.

Celem projektu jest poprawa jakości i zwiększenie bezpieczeństwa świadczeń zdrowotnych oraz wdrożenie innowacyjnych zabiegów operacyjnych, których wykonywanie do tej pory było ograniczone ze względu na stan wyposażenia i liczbę stołów operacyjnych na bloku operacyjnym oraz liczbę łóżek na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Łączna powierzchnia użytkowa budynku, który stanowi przedmiot projekt w zakresie przebudowy i rozbudowy wynosi łącznie 3 804,01 mkw. Rozbudowie będzie podlegał Segment I o powierzchni użytkowej 618,22 mkw. Dzięki inwestycji zwiększy się liczba sal operacyjnych z 9 do 10 na bloku operacyjnym, a także liczba łóżek z 8 do 12 na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Wspomniane oddziały będą doposażone w sprzęt i wyroby medyczne, m.in. dedykowana będzie stacja ortopedyczna ze specjalistycznym oprogramowaniem służącym obrazowaniu ortopedycznemu i przygotowaniu do operacji. Dodatkowo zakupione zostanie wyposażenie (głównie meble).

Inwestycja pozwoli na zwiększenie liczby zabiegów i na wprowadzenie nowych procedur medycznych. W pierwszym roku po zakończeniu realizacji projektu ulepszonymi usługami medycznymi objętych zostanie 6914 pacjentów (wzrost o 284 w porównaniu do roku 2016).

Szpital wdroży również sieć Wi-Fi, która zapewni sprawne działanie urządzeń medycznych i poprawi komunikację pomiędzy szpitalnymi oddziałami.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Wa1UIGsxbi0&feature=youtu.be&w=925&h=520]
Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa