W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Materiały video

Szpital Specjalistyczny od poniedziałku przywraca przyjęcia pacjentów [VIDEO]

Jak mówi dyrektor szpitala Zbigniew Torbus, od niedzieli zaczną się przyjęcia pacjentów na wszystkich swoich oddziałach. 


Przypominamy, że od ponad miesiąca przyjęcia i zabiegi wstrzymał szpital. Było to konsekwencją wykryciem w lecznicy ogniska COVID-19. – Większość oddziałów, które były zagrożone koronawirusem, działają normalnie; poza neurochirurgią, która jest wyłączona z uwagi na ognisko koronawirusa – mówił Grzegorz Burek, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mielcu. – Zakażonych jest 14 pielęgniarek, 3 lekarzy i 13 pacjentów. Podjęte stosowne działania. Mam nadzieję, że to ognisko zakażenia zostanie wygaszone.

Aktualnie wydaje się, że sytuacja ma być opanowana. Według dyrektora mieleckiego szpitala: – Zadanie, które zostało nam postawione, związane z przyjęciem dość dużej ilości pacjentów z covidem, zostało przez nas w sposób maksymalny zrealizowane – oświadczył Wojciech Torbus. – To jest olbrzymie wyzwanie, by w jednym szpitalu prowadzić pacjentów covidowych i niecovidowych. Nam się to udało. W przyszłym tygodniu uruchamiamy przyjęcia planowe wszystkich pacjentów.

Dyrektor Torbus wyjaśnił, że przywrócenie przyjęć na oddziały jest konieczne dla zachowania ciągłości leczenia. – Nasz szpital musi zabezpieczyć pacjentów będących tu ze względu na powikłania związane z pandemią, ale też i z innych przyczyn – podkreślił dyrektor Zbigniew Torbus.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa