W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

W ćwiczeniach wzięła udział także mielecka Policja oraz Straż Miejska.

Wczorajsze ćwiczenia służb ratunkowych, zainicjowane przez Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, pozwoliły sprawdzić między innymi współpracę Szpitala i ratowników medycznych z Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, ale także kooperację oddziałów szpitalnych, między innymi Bloku Operacyjnego, chirurgii i OIOM-u, które zostały zaangażowane w symulowaną akcję ratunkową ofiar nożownika.

Już na SOR-ze Szpitala w Mielcu nożownik ranił 3 pacjentów, a oddalając się do Parku Honorowych Dawców Krwi, ranił kolejne 2 osoby i został zatrzymany przez Policję.

Pacjenci w SOR z: masywnym krwotokiem z tętnicy udowej, raną klatki piersiowej z odmą preżną, raną brzucha zostali zabezpieczeni i przekazani na blok operacyjny i intensywną terapię.

Pacjenci z parku, 2 osoby: z odmą preżną i ranami powierzchownymi zostali zabezpieczeni i zadysponowani do ościennych jednostek.

Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie możliwości organizacyjnych personelu szpitala pracujących przy wielu pacjentach w stanie ciężkim w SOR oraz możliwości systemu PRM w sytuacji braku możliwości przekazania pacjentów do najbliższego SOR.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Seniorzy zakończyli rok akademicki MUTW [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejny oprysk przeciwko Afrykańskiemu Pomorze Świń w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa