W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Sztuka Wiatrów już w mieleckiej galerii

Pierwsza w 2017 wystawa w mieleckiej Galerii ESCEK w Domu Kultury SCK jest już dostępna dla publiczności. Mielczanie mogą obejrzeć obrazy i rysunki Marka i Tomasza Wiatrów.

Ojciec i syn zajmują się sztukami plastycznymi niejako dodatkowo, poza obowiązkami zawodowymi. Marek Wiatr jest bowiem śpiewakiem operowym, a Tomasz – lekarzem.

Zbigniew Wawer z Domu Kultury SCK, otwierając wystawę, podkreślał, że rysunki Tomasza Wiatra mielczanie mieli już możliwość obejrzeć (w Pałacyku Oborskich w 2015 r.), ale tym razem będą mieli okazję zobaczyć także obrazy Marka Wiatra, który ma już w swoim dorobku wiele wystaw w Polsce i zagranicą.

Zarówno Marek jak i Tomasz Wiatrowie są związani z naszym regionem. Tomasz Wiatr bywa w Mielcu regularnie. Prowadzi tu praktykę medyczną, chociaż na stałe mieszka i pracuje w Krakowie.
Obaj artyści byli obecni na wernisażu. Marek Wiatr mówił o swojej pasji malarskiej, przypominając, że wzięła się ona z wieloletniej przyjaźni jego rodziny ze znanymi malarzami Krakowa. Przez jakiś czas zamiłowanie do malarstwa rywalizowało z muzyką, która zawsze mnie interesowała, mówił podczas wernisażu.

 

 

Śpiew czy malarstwo? – rozważał jako młody chłopak. Odpowiedź przyszła sama. Gdy okazało się, że nieśmiały, młody człowiek musiał malować akty bardzo dojrzałych kobiet, a w planach warsztatów malarskich było jeszcze malowanie męskich aktów, decyzja była prosta. Śpiew! Ale, jak się okazuje, miłość do malarstwa przetrwała i po jakimś czasie połączył te dwie pasje.

Marek Wiatr podkreślił, że to dość powszechne wśród muzyków, sam zna wielu, jak choćby Wiesława Ochmana, którzy dzielą czas między muzykę i malarstwo.

Tomasz Wiatr podkreślał z kolei, że najważniejsze jest leczenie ludzi, a rysunek jest pasją, która dopełnia, czy nawet pomaga w wykonywaniu zawodu.
Na wystawie możemy obejrzeć 30 portretów sławnych postaci świata muzyki i filmu naszkicowanych przez Tomasza Wiatra i 15 obrazów w duchu malarstwa modernistycznego Marka Wiatra.

Na otwarciu wystawy pojawiła się liczna grupa przyjaciół i znajomych obu artystów.

Wernisaż wystawy ,,Sztuka Wiatrów” odbył się 2 lutego w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK.

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zachowaj Trzeźwy Umysł – konkurs uczniów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Takiej książki jeszcze w Mielcu nie było! [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa