W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

„SztukaRYNKI” – Rynek Starówki [FOTO]

Wczoraj (4.07) na Rynku starego Miasta odbyły się gry i zabawy podwórkowe przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną SCK.

Dom Kultury SCK kontynuował wydarzenia pod nazwą „SztukaRYNKI”, które przed pandemią Covid-19 odbyły się dwa razy, w czasie wakacji 2018 i 2019 r. Wówczas „SztukaRYNKI” obejmowały tylko warsztaty plastyczne. Motywami przewodnimi wcześniejszych edycji były: „Dzika” Afryka” i „Morskie opowieści”. Wszelkie materiały do warsztatów plastycznych były zabezpieczone przez organizatorów.

Także dla rodziców była to dobra niedzielna opcja, bo mogli na chwilę odetchnąć, gdy dzieci malowały kamieniczki mieleckiego Rynku na folii rozpiętej na specjalnie przygotowanych sztalugach.

Konkurencyjne zajęcia przygotowały pracownice Miejskiej Biblioteki Publicznej, które zachęcały dzieci do gier i zabaw podwórkowych. Także te zajęcia cieszyły się nieustającym powodzeniem, a dzieci poznawały zabawy podwórkowe, które pamiętają pokolenia rodziców i dziadków. Była więc nauka gry m.in. „w gumę”, „chłopka”, skakankę, „muchy i pająka”, w grę „piłka parzy”. Były nagrody i fanty, a do niektórych zabaw z chęcią włączały się mamy, które pokazywały, że nadal nie straciły kondycji i umiejętności, a w niektórych konkurencjach potrafią zdeklasować młodszą konkurencję, np. w kręceniu hula-hopem.

Tym razem program „SztukaRYNEK” był poszerzony i oprócz warsztatów plastycznych dzieci liczyć mogły na gry i zabawy podwórkowe zorganizowane przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK.

Finałowym akcentem był koncert ZPiT „Rzeszowiacy”.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa