W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Tak wygląda dziś biblioteka [FOTO]

Dobiega końca realizacja jednej z największych inwestycji miasta Mielca ostatnich lat jaką jest przebudowa i rozbudowa Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK przy ulicy Kusocińskiego.

Zapraszamy na krótki spacer po jeszcze pachnących farbą i lakierem pomieszczeniach budynku nowej biblioteki.

Umowę z generalnym wykonawcą firmą BAUDZIEDZIC Sp. z o.o. z Rudnej Małej koło Rzeszowa na kwotę około 20,4 mln zł. podpisano na początku 2018 roku. Projekt zgłoszony w ramach konkursu dedykowanego dla Miejskich Obszarów Funkcjonalnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 uzyskał dofinansowanie w wysokości ok. 6 mln zł, czyli maksymalnej możliwej do uzyskania kwoty dofinansowania określonej w regulaminie konkursu.

Od kilku tygodni w gmachu nowej biblioteki trwają prace wykończeniowe. Rozpoczęło się już także sprzątanie poszczególnych kondygnacji i pomieszczeń. Zaawansowane są także prace budowlane na zewnątrz w bezpośrednim otoczeniu budynku – układana jest kostka brukowa, instalowane są elementy tzw. małej architektury, posadzono nowe drzewa.


W styczniu bieżącego roku ogłoszono przetarg na dostawę wyposażenia dla nowej biblioteki obejmującego dostawę mebli, dostawę wyposażenia multimedialnego i teleinformatycznego. Termin składania ofert upływa 7 marca br.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny – „Rodzinnie u Ducha” [FOTO,VIDEO]

Wiadomości Mielec

Piłkarze Stali Mielec na treningu z mediami [FOTO]

Wiadomości Mielec

Tegoroczny Plastykon rozstrzygnięty [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa