W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Kultura i nauka

Tańcz, Pasikoniku, tańcz

Taniec, taniec i jeszcze raz taniec. W mieleckim Domu Kultury SCK listopad upływa pod znakiem tańca.

Ledwo zakończył się X Festiwal Tańca Współczesnego, a już kolejny za progiem. Tym razem w szranki konkursowe staną zespoły ludowe, ale nie tylko. XV Przegląd Zespołów Tanecznych ,,Pasikonik” to okazja do prezentacji najróżniejszych aktywności tanecznych.

Jak zwykle chętnych jest wielu, więc prezentacje będą trwały dwa dni, 24 i 25 listopada. W pierwszym dniu rywalizować będą zespoły ludowe w dwóch kategoriach wiekowych. Będziemy mogli obejrzeć łącznie 11 zespołów, w tym dwa z naszego powiatu: ,,Mali Rzeszowiacy” i ,,Borowianie”. Zatańczą też zespoły z Rzeszowa, Dębicy, Głogowa Małopolskiego i Raniżowa.

W drugim dniu obejrzymy aż 36 zespołów w trzech kategoriach wiekowych. Wystąpią zespoły z Rzeszowa, Krosna, Jasła, Dębicy, Sanoka, Biłgoraja, Ropczyc, Baranowa Sandomierskiego, Połańca, Trzęsówki, Jedliczy, Staszowa, Pysznicy, Ropy. Nasz powiat reprezentować będą zespoły z Mielca i Woli Mieleckiej.

Organizatorem Przeglądu ,,Pasikonik” jest Samorządowe Centrum Kultury.

Zapraszamy.

 

dsc04803

 

fot. Roman Trojnacki

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa