W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Brak kategorii

Taneczny wrzesień w Mielcu

Tancerze, instruktorzy, sympatycy tańca oraz wszyscy spragnieni niecodziennych wrażeń !

Wrzesień w Mielcu zapowiada się pod znakiem tańca.
Już niebawem na mieleckiej scenie zobaczymy dwa spektakle: „Przenikanie” w wykonaniu Iwony Olszowskiej i Anny Haracz oraz „Nesting” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Tańca.

Nie przegapcie !

Bilety – 10 zł

*Cena karnetu na dwa spektakle – 15 zł

Bilety o nabycia w kasie kina GALAKTYKA od  05.09.2016 (od godz. 12.00 do ostatniego seansu, czwartki- kasa nieczynna)

 

uhuhuh

 

 

„Przenikanie”  Iwona Olszowska Anna Haracz

22.09.2016, godz.19:00, sala widowiskowa DK SCK

„Przenikanie” to taneczno-wizualno-muzyczny spektakl, w którym tancerki za pomocą ruchu, tańca i teatralnej metafory ukazują, w jaki sposób natura adaptuje do własnych potrzeb środowisko, w jakim się rozwija. Na tle niezwykle efektownych, bardzo zmysłowych wizualizacji ucieleśnia symbiozę oraz dialog pomiędzy człowiekiem a naturą, ciałem ludzkim a ciałem otaczającej przyrody. Jest to poetycka opowieść o źródłach harmonii i ciągłym jej poszukiwaniu.

REALIZATORZY:

Pomysł i wykonanie: Anna Haracz, Iwona Olszowska

Reżyseria: Anna Haracz, Iwona Olszowska

Struktura choreograficzna: Iwona Olszowska

Taniec i improwizacja: Anna Haracz, Iwona Olszowska

Muzyka: Marcin Janus, przy współudziale: Anna Haracz, Iwona Olszowska

Kostium: Anna Haracz, Iwona Olszowska

Oprawa wizualna: Natalia Osuch

Reżyseria: obrazu, dźwięku, tańca: Anna Haracz, Iwona Olszowska

Reżyseria światła: Anna Haracz, Iwona Olszowska

Kuratorka: Maria Muskat, DITTA (Dance Is In The Air)

 

unnamed

 

„Nesting” Krakowski Teatr Tańca

24.09.2016, godz.18:00, sala widowiskowa DK SCK

Choreografia: Idan Cohen

Asystent choreografa: Eryk Makohon

Światło: Eryk Makohon

Kostiumy: Dominik Więcek

Występują: Paweł Łyskawa, Magdalena Skowron, Dominik Więcek, Katarzyna Węglowska – Król

 

Spektakl powstał we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Zamówienia choreograficzne 2015”

 

NESTING, nazwany od czasownika oznaczającego wicie gniazda, przeprowadza widza przez kulturowy szlak między Polską a Izraelem, śledząc nie zawsze wyraźne więzi kulturowe między przeszłością i teraźniejszością. Od dawna dyskutowane relacje polsko–żydowskie, w spektaklu zyskują nową perspektywę.

 

„Opierając się na koncepcji drzewa genealogicznego i gniazd wybudowanych z kulturowych wspomnień,”Nesting”to poszukiwanie szeroko pojętego domu. Ludzie migrują od zawsze. Są jak ptaki, które pchane pierwotnym instynktem przetrwania, potrafią okrążyć kulę ziemską w poszukiwaniu domu.

Zdarza się, że musimy uciekać w poszukiwaniu bezpiecznej przystani… W latach 40. XX wieku naród żydowski zmuszono do ucieczki z Europy, a tym samym ogłoszono milionom ludzi, że nie są tym, za kogo się uważali, odebrano im ich tożsamość, wmówiono, że ich dom jest zupełnie gdzie indziej niż dotychczas czuli. Ich adresy przestały obowiązywać. Na miejscu ich domów zaczęto budowę nowych–choć często zbudowanych z tych samych cegieł. Na miejsce jednej rodziny wprowadzała się inna. Cały naród porzucił nie tylko swoje domy, ale swoje dotychczasowe życie. Żydzi zostawili synagogi, muzykę, obrazy, poezję.

Pomiędzy „wtedy” i „dziś” istnieje nadal luka, której nie da się łatwo wypełnić. Nieuzupełnione gałęzie drzewa genealogicznego powodują problemy tożsamości: kim jestem, skąd się wywodzę, co mnie stworzyło?

Zanim drzewo umrze, jego korzenie zdążą przebić asfalt układając go w dziwny kształt, w którym pozostanie na lata. Po tak uformowanym asfalcie przejdzie jeszcze wiele pokoleń ludzi, gdy po drzewie nie zostanie już dawno śladu. Czy zastanowią się co uformowało ziemię po której chodzą? Czyje korzenie pomogły uformować ich rzeczywistość?

Twórców projektu „Nesting” interesują takie właśnie wybrzuszenia, naleciałości, ślady. Co widziały kamienie wmurowane w fundamenty naszych domów? Z czego zbudowane są nasze gniazda, jeśli nie z historii, ze wspomnień i cudzego dziedzictwa? Szukamy odpowiedzi na pytania o źródła naszej tożsamości.”

/Idan Cohen/

***************************************************************************

Jesteśmy zobowiązani do umieszczenia na wszystkich materiałach promujących spektakl w ramach programu SdT  logotypu IMIT- oraz UM Gdańsk (załącznik) a także poniższego tekstu:

„Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2016 i współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

„Projekt został sfinansowany dzięki wsparciu Urzędu Miasta Gdańsk.”

 

 

unnamed

 

 

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa