W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Targowisko miejskie „Mój Rynek” już gotowe [FOTO,VIDEO]

95 zadaszonych stanowisk handlowych, w tym 55 dla rolników, nowa nawierzchnia utwardzona z kostki brukowej, oświetlenie, przyłącz do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej – to tylko część z prac, które zostały wykonane na placu targowym przy ul. Wolności w Mielcu. Sprzedaż na targowisku miejskim „Mój Rynek” oficjalnie ruszy 10 grudnia 2020 roku. 

Trwające sześć miesięcy prace remontowe na mieleckim targowisku rozpoczęły się od robót rozbiórkowych, zdemontowane zostały istniejące stragany, zerwana została będąca w bardzo złym stanie nawierzchnia z płytek chodnikowych. Dzięki przebudowie, miejsce to zyskało nowoczesny charakter, ale co najważniejsze – targowisko miejskie „Mój Rynek” jest w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Poza nową nawierzchnią, na terenie targowiska pojawił się szalet miejski z trzema toaletami. Stoiska handlowe zyskały zadaszenie, a dzięki odpowiedniemu odwodnieniu handlujący nie będą musieli obawiać się zalewania stoisk podczas ulewnych opadów deszczu. Stoiska handlowe posiadają oświetlenie w technologii led oraz zewnętrzną instalację gniazd wtykowych. Na placu targowiska zostały zamontowane trzy punkty poboru wody. Poszerzona została także droga wewnętrzna znajdująca się na terenie targowiska. Dzięki wprowadzonemu oznakowaniu pionowemu  usprawni się organizacja ruchu oraz dostępność dla samochodów zaopatrzeniowych. Całość terenu oświetlona jest dodatkowymi latarniami.

– Inwestycja ta była niezwykle istotna zarówno dla sprzedających jak i kupujących. Stan, który był wcześniej wymagał całkowitej zmiany. Na targowisku przy ul. Wolności funkcjonuje formuła „mojego rynku”, oznacza to, że rolnicy, którzy sprzedają żywność ekologiczną oraz posiadający status rolników ekologicznych, mają zniżkę w opłacie rezerwacyjnej, co zachęca do lokowania stoisk właśnie na tym targowisku – mówi Wiceprezydent Miasta Mielca Paweł Pazdan. – Na dzień dzisiejszy, niemalże 100% miejsc handlowych jest już zarezerwowanych, a więc zainteresowanie jest rzeczywiście bardzo duże – dodaje.

Obecne targowisko „Mój Rynek” podzielone zostało na trzy strefy sprzedaży:

  • strefa A (żółta) przeznaczona dla rolników – 43 stragany dla sprzedaży produktów rolno – spożywczych, stanowiąca 57,91 % powierzchni handlowej targowiska,
  • strefa B (zielona) przeznaczona dla rolników – 12 straganów dla sprzedaży produktów rolno-spożywczych w systemie rolnictwa ekologicznego, stanowiąca 12,81 % powierzchni handlowej targowiska,
  • strefa C (czerwona) ogólnodostępna – 40 straganów dla sprzedaży produktów nie związanych produkcją rolno-spożywczą, stanowiąca 29,28 % powierzchni handlowej targowiska.

Koszt inwestycji to 1 953 772,71 zł z czego 828 280,00 zł stanowi dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. 

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa