W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka Materiały video

Technika ekologicznego rolnictwa i przetwórstwa spożywczego [FOTO, VIDEO]

W budynku internatu Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. prof. W. Szafera w Rzemieniu odbyło się wczoraj szkolenie oraz konferencja prasowa dotycząca ekologicznego rolnictwa i przetwórstwa.

W programie spotkania były prelekcje dotyczące agroleśnictwa i jego roli w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego w obliczu zmian klimatu oraz rolnictwa ekologicznego w praktyce.

Doktor habilitowana Lidia Sas poruszała temat – Pożytecznych mikroorganizmów w uprawie roślin ogrodniczych.

Szkoleniu towarzyszyła również prezentacja wystawy „Znani nieznani. Polacy Światu”.

Jak powiedział poseł Fryderyk Kapinos – „Dzisiaj jest taka sytuacja w Polsce, że tylko 4% ludzi w Polsce kupuje produkty ekologiczne. Świadomość u nas jest dużo mniejsza niż w krajach Unii Europejskiej, postanowiłem założyć parlamentarny zespół do spraw wsparcia rolnictwa ekologicznego i przetwórstwa ekologicznego. Taki zespół w tamtym roku powstał, teraz właśnie będzie jego rocznica. Udało nam się przygotować scenariusze lekcji wychowawczych od przedszkola do szkół podstawowych i średnich. Te scenariusze są już na platformie Ministerstwa Edukacji„. – zaznaczył.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa