W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Technik kryminalistyki z wizytą w szkole [FOTO]

Mieleccy policjanci odpowiedzieli na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu i odwiedzili tamtejszych uczniów. Wyjątkowo, zajęcia z dziećmi spędzającymi czas na świetlicy, poprowadziła policjantka – technik kryminalistyki.

Praca policjantów niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży na terenie powiatu mieleckiego. Funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną dbają o to, aby zajęcia z dziećmi i młodzieżą były ciekawe i atrakcyjne. Często zabierają ze sobą ciekawe przedmioty wykorzystywane w służbie, żeby zobrazować, jakimi narzędziami posługuje się Policja.

Wczoraj w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 6, uczniowie spotkali się z technikiem kryminalistyki. Policjantka opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca. Wyjątkowym zainteresowaniem uczniów cieszyła się walizka technika, która zawierała w sobie przyrządy do pobierania i zabezpieczania śladów. Wśród nich były m.in. odczynniki, pędzle, pęsety, szpatułki, taśmy i roztwory. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały wszystkie narzędzia i aktywnie uczestniczyły w zabawie pobierania odcisków palców.

Ich zaangażowanie zostało nagrodzone elementami odblaskowymi z logo mieleckiej Policji.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa