W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Terytorialsi z Podkarpacia mają pomoc we krwi

Kolejny raz w tym roku żołnierze  3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zdecydowali się na niesienie pomocy mieszkańcom Podkarpacia. Tym razem zorganizowali zbiórkę krwi w Jarosławiu. W sobotę terytorialsi oddali prawie 15 litrów krwi do rezerwy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Odpowiadając na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  w Rzeszowie, w sobotę 24 października mobilnie w krwiobusie żołnierze 3.PBOT oddali krew. Na hasło „Terytorialsi mają pomoc we krwi” żołnierze brygady odpowiedzieli zdecydowanie i natychmiast. Na terenie 34 Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu do niesienia pomocy mieszkańcom Podkarpacia zebrało się ok. 40 ochotników. W sumie żołnierze oddali blisko 15 litrów krwi. 

– W obecnej sytuacji zagrożenia wirusem COVID-19 dużo mniej dawców zgłasza się do centrum krwiodawstwa. Walka z koronawirusem ciągle trwa i uważam, że w tym okresie taka akcja jest naszym obowiązkiem i zmaterializowaniem naszego motta, gotowości do służby naszej podkarpackiej społeczności – mówi kpr. Mateusz Mucha szef Klubu HDK „Terytorials”

Wśród podkarpackich terytorialsów nie brakuje chętnych osób do niesienia pomocy szczególnie w ten sposób. Od początku powstania 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej żołnierze oddali ponad 1700 litrów tego bezcennego leku. W szeregach
brygady służy ponad 600 honorowych dawców krwi, którzy regularnie wspierają Terenowe
i Regionalne Oddziały Krwiodawstwa w naszym regionie.

„Zawsze gotowi, Zawsze blisko”

Zdjęcia: st. szer. Magdalena MAC

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa