W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Terytorialsi z Podkarpacia po przerwie wakacyjnej ruszają ze szkoleniem

Wraz z kończącymi się wakacjami i nadchodzącym nowym rokiem szkolnym terytorialsi
z Podkarpacia już w najbliższy weekend wracają do normalnego cyklu szkoleniowego.
W sobotę żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczną szkolenie rotacyjne w rejonach odpowiedzialności służbowej. Pododdziały brygady przygotowują się także do powołania nowych kandydatów, nie zaprzestając działań przeciw epidemiologicznych. 

Już w najbliższy weekend rusza pierwsze szkolenie rotacyjne po wakacyjnej przerwie we wszystkich batalionach brygady, które rozmieszczone są w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku. Dbając o bezpieczeństwo epidemiologiczne naszych żołnierzy, zajęcia odbędą się w stałych rejonach odpowiedzialności pododdziałów, tak by zminimalizować przemieszczanie się po Podkarpaciu. 

Zgodnie z kalendarzem działalności 3. PBOT w przyszłą sobotę odbędzie się także powołanie ochotników na 16-dniowe szkolenie podstawowe i 8-dniowe wyrównawcze. Trwająca wciąż rekrutacja skierowana jest w szczególności do studentów, którzy w czasie przerwy semestralnej będą mogli wstąpić w struktury podkarpackiej brygady, odbyć i z sukcesem ukończyć pierwsze szkolenie wojskowe nie rezygnując przy tym z zajęć na uczelni. Uroczyste złożenie przysięgi wojskowej, które odbędzie się na koniec szkolenia, będzie potwierdzeniem ich gotowość do obrony ojczyzny. 

Mimo wielu zadań i ciągłego doskonalenia szkoleniowego żołnierze 3. PBOT nie zaprzestali niesienia pomocy potrzebującym. Nasze działania wspierające lokalną społeczność ciągle trwają. Obecnie ukierunkowane są na kombatantów i seniorów z terenu Podkarpacia. Wspieramy służby medyczne w punktach szczepień powszechnych. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie nasze podkarpackie społeczeństwo nas potrzebuje.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa