W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Informacje

Terytorialsi z Podkarpacia rywalizowali w biegach przełajowych w Mielcu [FOTO]


W sobotę, 25 lutego 2023 r. w okolicach Mielca zakończyły się Mistrzostwa 3 Podkarpackiej Brygady OT w Biegach na Orientację.

W kategorii sztafet drużynowych pierwsze miejsce na podium zajął 31 blp z Rzeszowa, drugie miejsce wywalczył 32 blp z Niska, a brąz przypadł 33 blp z Dębicy.

Uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Biegach na Orientację odbyło się w sobotę, 25 lutego 2023 r. w okolicach Mielca, na pięknie usytuowanej trasie ścieżki edukacyjnej Lesiówka. Zawody zostały przeprowadzone w klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej w kilku kategoriach wiekowych. Do rywalizacji w poszczególnych kategoriach stanęły pododdziały 31 blp z Rzeszowa, 32 blp z Niska, 33 blp z Dębicy, 34 blp z Jarosławia, 35 blp z Sanoka, oraz reprezentacja Dowództwa i samodzielnych kompanii.

Deszczowa pogoda w dniu zawodów jedynie dodatkowo zmotywowała biegaczy i nie stanowiła dla nich przeszkody.

– Nie, warunki były dobre i trasa nie była zbyt wymagająca, bywało trudniej. – stwierdziła uczestniczka 33blp z Dębicy.

Tegoroczne mistrzostwa wiązały się zaciętą rywalizacją na błotnistych szlakach Lesiówki.

– Dzisiejsza trasa była bardzo zróżnicowana i mogliśmy spotkać niemal każdą formę terenu. Ostatnie opady nie utrudniały rywalizacji, a nawet lekko utwardziły piaszczyste podłoże – podkreślił zalety trasy żołnierz 31blp z Rzeszowa.

Biegi na orientację to połączenie sprawności ruchowej z umiejętnością posługiwania się mapą i kompasem a także

prawidłowego odczytywania znaków kartograficznych. Zawodnik w jak najkrótszym czasie musi pokonać wyznaczoną na mapie trasę meldując się w tzw. punktach kontrolnych za pomocą chipa, wyposażeni także w odbiorniki GPS. Przed startem uczestnicy zawodów oczywiście trasy nie znają. Blisko 50 zawodników wystartowało w kilku kategoriach zależnych od płci i wieku.

– Moja ekipa spisała się dzisiaj wzorowo, każdy żołnierz ukończył bieg, a przecież o dyskwalifikacje nie trudno w tym sporcie. Doświadczeni zawodnicy wystąpili na swoim poziomie, a debiutanci pozytywnie zaskoczyli. Głównym celem było stanąć na podium i udało się wejść na najwyższy jego stopień -podsumował bieg por. Arkadiusz Mach, kierownik grupy biegaczy ze zwycięskiego 31 batalionu lekkiej piechoty z Rzeszowa, która stanęła na szczycie podium w tegorocznej rywalizacji pododdziałów 3 PBOT.

Podkarpaccy Terytorialsi w sposób ciągły dbają o formę fizyczną, która jest corocznie weryfikowana podczas egzaminu z wychowania fizycznego, obowiązkowego dla wszystkich żołnierzy Wojska Polskiego. Dzisiejsze Mistrzostwa były zatem świetną okazją do połączenia treningu z pewną dozą wojskowej rywalizacji między pododdziałami. Startowali w niej zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i debiutanci na leśnych trasach biegowych, pokonywanych z mapą i kompasem w dłoni.

– Pierwsze starty w marszach na orientację miałem w drużynie harcerskie, ale od kiedy służę w 3 PBOT to staram się regularnie brać udział w biegach tego rodzaju. – wspominał por. Arkadiusz Mach.

Celem zawodów było podnoszenie poziomu sprawności fizycznej żołnierzy , propagowanie sportu powszechnego i kultury fizycznej, ale również wyłonienie reprezentantów 3 PBOT na zbliżające się Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w biegach przełajowych.

Uczestnikom tegorocznej rywalizacji brygadowej gratulujemy kondycji i sprawności, a żołnierzom którzy będą reprezentować 3 Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej na szczeblu ogólnokrajowym, życzymy powodzenia i żołnierskiego szczęścia na trasie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecki Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na rekrutację

Wiadomości Mielec

Policjant z Mielca najlepszym dzielnicowym na Podkarpaciu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ukarany mandatem w wysokości 3 tyś. złotych za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa