W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Lifestyle Materiały video

Tężnia solankowa na osiedlu Lotników już czynna [FOTO, VIDEO]

Od dziś mieszkańcy Mielca mogą już korzystać z uroków i korzyści jakie daje tężnia solankowa, która została uruchomiona na osiedlu Lotników.

Jest to pierwszy taki obiekt w naszym mieście, który powstał w ramach inwestycji Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Przeznaczono na niego niespełna 600 tys. zł. Choć budowa tężni zakończyła się w grudniu ubiegłego roku, to na jej udostępnienie trzeba było poczekać do wiosny, kiedy warunki pogodowe już na to pozwalają.

Mielecka tężnia jako ogólnodostępne miejsce relaksujące stanowi integralną część infrastruktury miejskiej. Jest to obiekt o konstrukcji szkieletowej – drewnianej, posadowionej na żelbetowej płycie fundamentowej. Składa się z dwóch modułów o długości około 6 metrów każdy, wysokości ok. 4 m i szerokości ok. 3,7 m. Około 1/3 szerokości modułu stanowi wypełnienie z tarniny po której spływa solanka.

Rozbite na gałązkach tarniny krople solanki, przy znacznym udziale wiatru i słońca wytwarzają bogaty w mikroelementy i pierwiastki aerozol solny zawierający jod, brom, wapń, magnez, potas, żelazo i sód. Przebywanie w bliskości tężni może pomagać w leczeniu wielu chorób jak np. nieżyt górnych dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli oraz zatok, astma, niedoczynność tarczycy i alergiczne choroby górnych dróg oddechowych.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem korzystania z tężni solankowej, która, o czym należy pamiętać objęta jest monitoringiem miejskim. Praca urządzeń w obiegu zamkniętym jest całkowicie zautomatyzowana – np. przy padającym deszczu urządzenia samoczynnie przestają pracować. Czas pracy i możliwości korzystania z obiektu będą dostosowane do potrzeb mieszkańców. Obecnie z tężni można korzystać w godzinach od 9.00 do 20.30. W okresie letnim czas ten będzie wydłużony.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa