To był piękny mecz [FOTO]

SPR Stal Mielec melduje się w 1/8 Pucharu Polski!

O ile sparingi w wykonaniu Stali były bardzo nieudane o tyle pierwszym meczem o stawkę w nowym roku podopieczni Dawida Nilssona i Marcina Basiaka zamazali zły obraz z gier kontrolnych. Mielczanie po bardzo dobrym spotkaniu z Chrobrym Głogów zameldowali się w 1/8 Pucharu Polski!

Pierwsza połowa od samego początku była niezwykle zacięta i wyrównana, choć przez dłuższy czas to mielczanie prowadzili dwoma trafieniami, co w dużej mierze zawdzięczają bardzo dobrej dyspozycji Tomasza Wiśniewskiego, który popisywał się skutecznymi interwencjami.
Goście jednak też mieli swoje atuty, a ich gra z kołem oraz rzuty z drugiej linii były równie skuteczne przez co najpierw zdołali wyrównać, a następnie wyjść na prowadzenie, które w końcówce sięgnęło ostatecznie aż pięciu trafień. Oba zespoły do szatni zeszły przy prowadzeniu Chrobrego 16:11.

Tak wysoka zaliczka z pierwszej połowy powinna tylko umożliwić Chrobremu kontrolowanie gry w drugiej odsłonie, lecz zupełnie inne plany miała Stal, która od samego początku rzuciła się do szaleńczego ataku. W 38. minucie „Biało-Niebiescy” zdołali doprowadzić do remisu 17:17, by już minutę później po bramce Huberta Korneckiego prowadzić 19:18.
Gra wyraźnie się zaostrzyła, nie brakowało wykluczeń po obu stronach, lecz w tej twardej grze lepiej odnaleźli się gospodarze, którzy za sprawą świetnie spisujących się Bartosza Wojdaka i Miljana Ivanovicia dziurawili głogowską bramkę.
Stal wygrała 31:28 i zameldowała się w 1/8 Pucharu Polski!

SPR Stal Mielec – Chrobry Głogów

SPR Stal: Wiśniewski, Andjelić, Witkowski – Krępa 5, Janyst 2, Mochocki, Kornecki 4, Jędrzejewski, Wołyncew 3, Chodara, Wiącek, Wojdak 6, Ivanović 7, Krupa 4, Kozioł.
Chrobry: Zapora, Stachera – Grabowski 1, Zdobylak 5, Sadowski 4, Klinger, Babicz 2, Przysiek 1, Tylutki, Orpik 4, Jamioł 2, Krzysztofik 1, Bekisz 4, Makowiejew 4.