W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

To już dziś: Atrakcje Nocy Magistratu

POKAZ UŻYCIA DEFIBRYLATORA   

Jedną z atrakcji Nocy Magistratu będzie „Bieg po sztabkę prezydenta”. Jego uczestnicy otrzymają specjalną kartę O-biegową z którą należy odwiedzić osiem punktów informacyjnych przygotowanych na I Noc Magistratu.

Pierwszym będzie stanowisko przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, a kolejnymi – punkt MPGK, Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, MARR-u, MKS-u, Lotniska Mielec i stanowisko autora Encyklopedii Miasta Mielca. Oprócz obowiązkowego podpisu na O-biegówce na każdym z wymienionych stanowisk każdy będzie mógł uzyskać potrzebne mu informacje dotyczące działalności miejskich spółek.

Ostatnim etapem będzie wizyta w gabinecie prezydenta Miasta Mielca Daniela Kozdęby i uzyskanie od niego ostatniego ósmego podpisu na O-biegówce. Na pierwszych 50 osób, które zbiorą komplet podpisów czekać będzie nagroda-niespodzianka w postaci prezydenckiej sztabki.            

Wśród wielu innych atrakcji jakie będą czekać na mieszkańców jest także tzw. Ścieżka Osobowości przygotowana przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Już Hipokrates wyróżnił 4 typy osobowości człowieka. Są to: choleryk, melancholik, sangwinik i flegmatyk. Ścieżka osobowości pozwoli określić jaki typ osobowości reprezentuje dana osoba. Ścieżka składa się z dwóch części: mocnych stron oraz słabych stron. W jej pokonaniu  swoimi radami i wskazówkami pomogą psycholog i psychoterapeuta. 

  POKAZ UŻYCIA DEFIBRYLATORA

18.05.2017

Podczas pierwszej w historii naszego miasta Nocy Magistratu (sobota 20 maja godz. 19-24) na mieszkańców, którzy pojawią się w budynku Urzędu Miejskiego przy ulicy Żeromskiego 26 czeka szereg atrakcji, a także sporo informacji praktycznych.

Jedną z nich będzie możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem automatycznego defibrylatora AED – urządzenia ratującego życie w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca. Urząd Miejski zakupił kilka takich urządzeń rozmieszczając je w wybranych publicznych punktach miasta.

Umiejętność posługiwania się defibrylatorem może się przydać każdemu
o czym świadczy historia z marca bieżącego roku, gdy urządzenie zamontowane w holu mieleckiego magistratu uratowało życie starszemu mężczyźnie, który stracił przytomność
w Biurze Obsługi Mieszkańca.

W trakcie Nocy Magistratu o godzinie 20.30, 21.30 i 22.30 odbędą się praktyczne pokazy obsługi defibrylatora, podczas których każdy chętny będzie się mógł zapoznać z obsługą tego urządzenia. W wyjątkowych sytuacjach ta umiejętność może okazać się bardzo przydatna.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Tegoroczne święto Policji w Parku Oborskich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa