W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Tomasz Poręba: Budowa S19 z Rzeszowa do Lublina w całości już objęta procedurą przetargową

W ostatnich dniach ogłoszono kolejny przetarg na budowę drogi ekspresowej S19 Rzeszów-Lublin, tym razem na odcinku z Niska do węzła „Lasy Janowskie” na granicy województwa podkarpackiego oraz lubelskiego.

Oznacza to, że cały odcinek S19 od Rzeszowa do granicy z tym województwem jest już objęty procedurą przetargową. „Budowa S19 zdecydowanie przyspiesza. To znaczy, że na cały 157-kilometrowy odcinek od Rzeszowa do Lublina zostały już rozpisane przetargi” – mówi europoseł Tomasz Poręba.

Inwestycja realizowana będzie w systemie „projektuj i buduj”. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na pierwsza połowę 2019 roku, a zakończenie – na koniec 2021 roku. Droga ekspresowa S19 ma stać się główną trasą komunikacyjną na kierunku północ – południe we wschodniej części kraju. Ma przebiegać od przejścia z Białorusią w Kuźnicy do granicy ze Słowacją w Barwinku i być częścią szlaku Via Carpathia.

Europoseł Tomasz Poręba podkreśla, że prace na rzecz realizacji tego celu cały czas postępują także na terenie województwa lubelskiego, gdzie również rozpisano przetargi na całej długości S19.

„Na Podkarpaciu zostały rozpisane wszystkie przetargi na budowę tej drogi w kierunku Lublina, otwarto część obwodnicy Lublina w ciągu drogi S19, ruszył II etap przetargu na obwodnicę Stalowej Woli i Niska” – wylicza Tomasz Poręba.

„Jednocześnie udało się zagwarantować środki na S19 w kierunku południowym od Rzeszowa do Babicy, otrzymaliśmy też pozytywną decyzję środowiskową na budowę całego odcinka Rzeszów-Barwinek na granicy ze Słowacją. Bez wątpienia przełomową decyzją było również przyznanie przez rząd pod koniec ubiegłego roku 70 mln zł na prace hydrologiczno-geologiczne pod budowę całej drogi do Barwinka” – dodaje europoseł PiS.

Tomasz Poręba podkreśla także, że w drugiej połowie tego roku powinny zostać oddane do użytku gotowe już dwa kolejne odcinki S19 Sokołów Małopolski – Stobierna oraz Świlcza – Rzeszów Południe.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa