W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Tragiczny stan mogił powstańców styczniowych

Redakcja naszego portalu otrzymała list od czytelnika:

Będąc nie tak dawno z przyjaciółką na cmentarzu parafialnym w Mielcu zauważyliśmy, że mogiły polskich powstańców są bardzo zaniedbane, zarośnięte, a czasami nawet zaśmiecone! Stwierdziliśmy prędko, że należy coś z tym zrobić. Nie myśląc długo następnego dnia zabraliśmy się do pracy i uporządkowaliśmy zaniedbane mogiły.


Chciałbym podkreślić, że we dwoje jesteśmy zwykłymi mielczanami i nie należymy do żadnej partii, ani stowarzyszenia. Chcemy dać dobry przykład innym i anonimowo zachęcamy do patriotyzmu.
Chciałbym jeszcze dodać, że jest mi poniekąd wstyd, że groby były tak bardzo zaniedbane. Przecież jest w obowiązku miasta, grup patriotycznych i wszystkich partii politycznych dbać o nasze dziedzictwo. Z serducha apeluję do Wszystkich komu ojczyzna miła, aby robić co się da dla jej rozwoju i pamięci o naszych przodkach.

Józef Piłsudski mawiał, że: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. Dlatego też warto dbać o nasze dziedzictwo.

W załączniku przesyłam zdjęcia sprzed wykonanej pracy i po niej.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Uczennica ZSE wyróżniona w policyjnym konkursie

Wiadomości Mielec

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielczanie na praktykach zawodowych w Sewilli

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa