W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Transport zbiorowy na konwencie wójtów [FOTO]

Włodarze gmin obradowali podczas kolejnego Konwentu Samorządów Powiatu Mieleckiego w czwartek, 3 września.

Spotkanie zorganizowano w sali obrad Starostwa Powiatowego w Mielcu. Jego kluczowym tematem była organizacja transportu publicznego na terenie powiatu mieleckiego. Koncepcję optymalnej formy organizacyjno-ekonomicznej przewozów autobusowych przedstawił zebranym Marcin Gromadzki z Public Transport Consulting.

Podczas konwentu ustalono, że lokalne samorządy wspólnie utworzą Związek powiatowo-gminny dla transportu publicznego,  w ramach którego możliwe będzie pozyskanie z  „Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej” dopłat do transportu publicznego na terenie powiatu mieleckiego.

– Związek nie zdąży się jednak ukonstytuować przed rozpoczęciem naboru wniosków o dopłaty. Z tego też względu uzgodniliśmy, że w bieżącym roku to Starosta Powiatu Mieleckiego, w imieniu samorządów, wystąpi o pozyskanie dopłat do transportu publicznego na terenie powiatu mieleckiego – podkreśla Stanisław Lonczak, starosta mielecki. 

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa