W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Sport

Trener Zbigniew Smółka za tydzień wyjeżdża do Chelsea Londyn [VIDEO]

Tomasz Poręba, poseł do parlamentu Europejskiego, zorganizował dwa staże trenerskie naszemu trenerowi w renomowanych klubach Europy Zachodniej. Pierwszy to Chelsea Londyn, a drugi to klub Roberta Lewandowskiego, Bayern Monachium, gdzie przez dwa tygodnie odbywać będzie staż z pierwszą drużyną.

Dziś już możemy się domyślać do kogo kierował słowa trener Smółka na konferencji po meczu z Tychami – otóż zwycięstwo nad GKS Tychy trener zadedykował panu Tomaszowi, postaci najważniejszej w Stali Mielec, która przepowiedziała mu potrójne zwycięstwo w ostatnim ośmiodniowym maratonie meczowym.

Tomasz Poręba: Trener Smółka wyjedzie na unikalne staże do Chelsea Londyn i Bayernu Monachium

Podczas konferencji prasowej po ostatnim meczu Stal Mielec – GKS Tychy europoseł Tomasz Poręba poinformował, iż udało mu się zorganizować dla trenera pierwszego zespołu Zbigniewa Smółki tygodniowe staże w jednych z najlepszych klubów w Europie – Chelsea Londyn i Bayernie Monachium.

Staż w Chelsea rozpocznie się już w najbliższą środę, zaś do Monachium trener Zbigniew Smółka pojedzie w pierwszej połowie grudnia. Według europosła Poręby bardzo istotnym elementem funkcjonowania każdego profesjonalnego klubu powinna być rozbudowana sieć kontaktów zagranicznych.

„Jestem pewien, że przełożą się one na funkcjonowanie samego klubu jak i tworzącej się akademii piłkarskiej Stali Mielec. Bardzo bym chciał, aby FKS Stal Mielec była klubem, który będzie korzystał z najlepszych praktyk, doświadczeń, systemów szkolenia, co – jestem pewien – wpłynie na stworzenie unikalnego modelu szkolenia młodzieży, którego autorami będą trenerzy i opiekunowie działający w ramach naszego klubu” – podkreślił Tomasz Poręba.

Trener Zbigniew Smółka w Chelsea Londyn będzie śledził zarówno pracę pierwszego zespołu jak i funkcjonowanie i organizację akademii piłkarskiej Chelsea, biorąc udział w zajęciach i spotkaniach z trenerami odpowiedzialnymi za wszystkie roczniki młodych piłkarzy tego klubu.

Z kolei w Bayernie Monachium trener Smółka będzie włączony do bezpośredniej pracy sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu na czele z trenerem bawarczyków Juppem Henkesem.

„Trener Smółka będzie uczestniczył w całym cyklu szkoleniowym, będzie obecny podczas pracy i treningu pierwszej drużyny Bayernu Monachium” – zapowiedział europoseł Tomasz Poręba.

„Jestem pewien, że pobyt trenera Smółki w Londynie i Monachium będzie dla niego i naszego klubu bezcennym doświadczeniem. Wszystko po to, byśmy byli jeszcze lepsi, jeszcze skuteczniejsi, byśmy mogli jak najwięcej uczyć się od najlepszych i później te dobre doświadczenia przekuwać na sukces Stali Mielec. Jestem dumny i szczęśliwy, bo zorganizowanie tych staży to nie było łatwe zadanie. Bardzo się cieszę, że się udało, bo piłka nożna to wciąż moja wielka pasja” – powiedział Poręba.

„Wszyscy trenerzy w Stali Mielec z tego skorzystają, przygotuję z tych wyjazdów obszerny materiał. Fajne jest to, że w okresie odpoczynku można się rozwijać, można się uczyć, z podniesioną głową i uśmiechem na ustach po ostatnich zwycięstwach” – powiedział trener Smółka.

 

Fot. FKS Stal Mielec

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=H2XGjfQl5JE&w=925&h=520]

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Igrzyska Młodzieży Szkolnej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Handball Stal Mielec zwycięstwem zakończył sezon. Pogoń Szczecin – Handball Stal Mielec 26:28

Wiadomości Mielec

Remisem kończymy sezon przy Solskiego. FKS Stal Mielec – Pogoń Szczecin 0 : 0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa