Slider
Image default
Sport

Trener Zbigniew Smółka za tydzień wyjeżdża do Chelsea Londyn [VIDEO]

Tomasz Poręba, poseł do parlamentu Europejskiego, zorganizował dwa staże trenerskie naszemu trenerowi w renomowanych klubach Europy Zachodniej. Pierwszy to Chelsea Londyn, a drugi to klub Roberta Lewandowskiego, Bayern Monachium, gdzie przez dwa tygodnie odbywać będzie staż z pierwszą drużyną.

Dziś już możemy się domyślać do kogo kierował słowa trener Smółka na konferencji po meczu z Tychami – otóż zwycięstwo nad GKS Tychy trener zadedykował panu Tomaszowi, postaci najważniejszej w Stali Mielec, która przepowiedziała mu potrójne zwycięstwo w ostatnim ośmiodniowym maratonie meczowym.

Tomasz Poręba: Trener Smółka wyjedzie na unikalne staże do Chelsea Londyn i Bayernu Monachium

Podczas konferencji prasowej po ostatnim meczu Stal Mielec – GKS Tychy europoseł Tomasz Poręba poinformował, iż udało mu się zorganizować dla trenera pierwszego zespołu Zbigniewa Smółki tygodniowe staże w jednych z najlepszych klubów w Europie – Chelsea Londyn i Bayernie Monachium.

Staż w Chelsea rozpocznie się już w najbliższą środę, zaś do Monachium trener Zbigniew Smółka pojedzie w pierwszej połowie grudnia. Według europosła Poręby bardzo istotnym elementem funkcjonowania każdego profesjonalnego klubu powinna być rozbudowana sieć kontaktów zagranicznych.

„Jestem pewien, że przełożą się one na funkcjonowanie samego klubu jak i tworzącej się akademii piłkarskiej Stali Mielec. Bardzo bym chciał, aby FKS Stal Mielec była klubem, który będzie korzystał z najlepszych praktyk, doświadczeń, systemów szkolenia, co – jestem pewien – wpłynie na stworzenie unikalnego modelu szkolenia młodzieży, którego autorami będą trenerzy i opiekunowie działający w ramach naszego klubu” – podkreślił Tomasz Poręba.

Trener Zbigniew Smółka w Chelsea Londyn będzie śledził zarówno pracę pierwszego zespołu jak i funkcjonowanie i organizację akademii piłkarskiej Chelsea, biorąc udział w zajęciach i spotkaniach z trenerami odpowiedzialnymi za wszystkie roczniki młodych piłkarzy tego klubu.

Z kolei w Bayernie Monachium trener Smółka będzie włączony do bezpośredniej pracy sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu na czele z trenerem bawarczyków Juppem Henkesem.

„Trener Smółka będzie uczestniczył w całym cyklu szkoleniowym, będzie obecny podczas pracy i treningu pierwszej drużyny Bayernu Monachium” – zapowiedział europoseł Tomasz Poręba.

„Jestem pewien, że pobyt trenera Smółki w Londynie i Monachium będzie dla niego i naszego klubu bezcennym doświadczeniem. Wszystko po to, byśmy byli jeszcze lepsi, jeszcze skuteczniejsi, byśmy mogli jak najwięcej uczyć się od najlepszych i później te dobre doświadczenia przekuwać na sukces Stali Mielec. Jestem dumny i szczęśliwy, bo zorganizowanie tych staży to nie było łatwe zadanie. Bardzo się cieszę, że się udało, bo piłka nożna to wciąż moja wielka pasja” – powiedział Poręba.

„Wszyscy trenerzy w Stali Mielec z tego skorzystają, przygotuję z tych wyjazdów obszerny materiał. Fajne jest to, że w okresie odpoczynku można się rozwijać, można się uczyć, z podniesioną głową i uśmiechem na ustach po ostatnich zwycięstwach” – powiedział trener Smółka.

 

Fot. FKS Stal Mielec

 

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja