W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

„Trójka” w gronie najlepszych

Cenne nagrody rzeczowe oraz statuetki przygotowane przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie trafiły do uczniów z Podkarpacia. Wśród najzdolniejszych z całego regionu znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu

Kuratorium Oświaty w Rzeszowie co roku o tej porze nagradza najwybitniejszych uczniów z regionu. Są to laureaci oraz finaliści olimpiad przedmiotowych i konkursów na szczeblu wojewódzkim. W gronie wyróżnionych nie zabrakło uczniów naszej szkoły.

O zwycięzcy tegorocznych nagród – Janie Wanatowiczu ostatnio głośno. Jasiek deklasuje innych uczniów w drodze po laury. Można powiedzieć, czego się nie dotknie, zamienia w sukces. Jest laureatem wielu konkursów przedmiotowych m.in. z historii, z chemii, z języka polskiego, z biologii, z matematyki czy z geografii.

Jak informowaliśmy, początkiem maja Janek wraz z kolegą z mieleckiej SP3 Stasiem Dziurą, wziął udział w Europejskim Quizie Finansowym (EQF), organizowanym przez Europejską Federację Bankową (EBF). Mielczanie, mimo że w finale organizowanym w Brukseli nie stanęli na podium, ale za to zdeklasowali we wcześniejszych etapach ponad 6 tysięcy uczniów z całej Polski. Z kolei przed tygodniem, mielczanina nagrodził Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl. Teraz czas na kolejne laury przyznane przez kuratorium, a przed nami jeszcze mielecka gala „Młodzi Nieprzeciętni 2019”.

Jan Wanatowicz w klasyfikacji zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie zajął II miejsce – zdobywając aż sześciokrotnie tytuł laureata w konkursach na szczeblu wojewódzkim i raz finalisty. Jan na scenę wychodził trzykrotnie, otrzymując z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch kolejno: statuetkę za I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego (opiekun Mirosław Kapinos), drugą statuetkę za I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii (opiekun Barbara Czaja) oraz dyplom i nagrodę za sześć tytułów laureata wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Poza wspomnianymi dwoma zdobył jeszcze tytuł laureata: z matematyki (opiekun Aurelia Szczurek), z biologii (opiekun Anna Rzeźnik), z geografii (opiekun Anna Bielaska-Furman) i z chemii (opiekun Wanda Bukała).

Wśród nagrodzonych uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu byli także Paulina Jaromi z klasy VII a (język polski), Hubert Bryła z klasy VII c (historia), Weronika Laska z klasy VII b (biologia). Dodatkowo Szkoła Podstawowa nr 3 w Mielcu pozostaje w czołówce najlepszych szkół w regionie zdobywając II miejsce. Statuetkę odebrał dyrektor szkoły Adam Jastrząb.


Zobacz też...

Wernisaż poetycki Danuty Rusin [FOTO]

Redaktor naczelny

Obchody Roku Sienkiewicza w MSMS „Piłkarskie Nadzieje”

Redaktor naczelny

Już niedługo VIII Mielecki Festiwal Nauki i Techniki

Redaktor naczelny