W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Trwa odbudowa mostu przez rzekę Babulówkę

Rozpoczęła się odbudowa mostu przez rzekę Babulówkę w miejscowości Dębiaki. Powiat Mielecki uzyskał dofinansowanie na realizację tej inwestycji.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w kwietniu przyznał promesy na realizację zadań
z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych.

 

Do Powiatu Mieleckiego trafiło wsparcie w kwocie 540 tys. zł. Dofinansowanie przeznaczone jest na odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w latach 2013-2015.

Dzięki pozyskanym przez samorząd Powiatu Mieleckiego środkom zostanie  odbudowany most przez rzekę Babulówkę w ciągu drogi powiatowej Tuszów Narodowy- Sarnów – Ostrowy Baranowskie w miejscowości Dębiaki.

 

– W tej chwili stary most jest już rozebrany i trwa intensywna praca przy budowie nowego obiektu. Myślę, że w przeciągu dwóch miesięcy most zostanie oddany do użytku – powiedział starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła tuż po wizytacji na miejscu odbudowy mostu.

 

Wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu została firma FPHU REMOST Józef Siry i wspólnicy sp.j., 39-200 Dębica. Całkowity koszt inwestycji to 688 556,53 zł.

 

frrr

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

W szpitalu fotele do kangurowania i karmienia noworodków od WOŚP [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa