W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Trwa Tydzień Bibliotek – 8-15 maja 2017

Biblioteka. Oczywiście! XIV edycja Tygodnia Bibliotek

Już po raz czternasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek przypadający w dniach 8-15 maja 2017 r. Jest to program promocji czytelnictwa i bibliotek – mający na celu podkreślanie roli czytania, roli bibliotek w środowisku lokalnym, edukację oraz zwiększanie zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek przebiega pod hasłem: Biblioteka. Oczywiście!

Jak co roku, Miejska Biblioteka Publiczna w Mielcu w ramach programu organizuje szereg imprez dla czytelników. Dla maluchów szczególnie polecamy spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską, warsztaty podróżnicze Magiczne Maroko oraz Wulkany, spotkania przedszkolaków z harcerzami.

Nie zabraknie również spotkań literackich połączonych z głośnym czytaniem, teatrzyków, warsztatów plastycznych, konkursów, różnego rodzaju zabaw literackich i ruchowych. Młodzież zapraszamy w dniu 11 maja na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 6 przy ul. Tańskiego 4a. Nieco starszych czytelników zachęcamy do udziału w zabawie Zostań detektywem książkowym w Filii nr 1 przy ul. Botanicznej 4 oraz mini-konkursie fotograficznym w Filii nr 5 przy ul. Mickiewicza 2. Zapraszamy do aktywnego udziału w imprezach organizowanych w Bibliotece – w budynku głównym przy ul. Kusocińskiego 2 oraz we wszystkich filiach bibliotecznych. Szczegółowy program przebiegu imprez, regulamin zabawy detektywistycznej znajduje się w załączniku.
Zapraszamy w maju do Biblioteki!

Tekst: M.Nowakowska

 

 

 

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości