W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Trwa weryfikacja projektów Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego

I tym razem mielczanie nie zawiedli! W ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego do magistratu wpłynęło ponad 40 projektów, które obecnie sprawdzane są pod kątem formalnym.

Wśród inicjatyw proponowanych przez mieszkańców znalazło się sporo koncertów, pikników, modernizacji oświetlenia czy dodatkowych parkingów.

Wartość projektów

Kryterium, które musi zostać poddane szczegółowej analizie to koszt zgłoszonej inicjatywy. Do rozdysponowania w ramach MBO jest 2 000 000 złotych, jednak kwota ta została podzielona na dwa rodzaje projektów. Oznacza to, że mieszkańcy musieli wybrać czy ich pomysł jest lokalny czy ogólnomiejski. Na ten drugi przeznaczono aż 1 100 000, natomiast pomysły o mniejszym zasięgu można było przydzielić do jednego z dziewięciu obszarów, a jego wartość nie powinna przekraczać 100 000 zł.

Termin realizacji

Istotny jest także czas, mówiąc inaczej, możliwość wykonania projektu w 2020 roku. Warto pamiętać, że zwycięskie projekty zostaną uwzględnione w budżecie miasta na przyszły rok. Zatem propozycje, których wykonanie nie będzie realne w następnym roku, nie będą mogły przejść do kolejnego etapu.

Teren inwestycji

Każdy pomysł zgłoszony do Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego musi mieć możliwość realizacji wyłącznie na terenach należących do miasta. Wszystkie te projekty, których lokalizacja znajduje się na terenach prywatnych lub należących do innych instytucji nie będą mogły zostać uwzględnione w budżecie Mielca.

Wyniki

Weryfikacja zgłoszonych projektów potrwa do 31 sierpnia, natomiast publikacja listy projektów spełniających wymogi formalne nastąpi do 10 września. Głosować na wybrane projekty będzie można od 20 września do 30 września. Ogłoszenia wyników głosowania można spodziewać się do 15 października.

Marietta Mateja-Nowak

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa