W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Trwają bezpłatne badania spirometryczne

Dziś (3 października) w mieleckim szpitalu odbywają się bezpłatne badania spirometryczne. Udział w nich weźmie łącznie 70 zarejestrowanych wcześniej pacjentów.

Dni Spirometrii organizowane są w ramach wieloletniej kampanii HEALTHY LUNGS FOR LIFE. Jest to inicjatywa European Respiratory Society (ERS) i European Lung Fundation (ELF), koordynowana w Polsce przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergie i POCHP. Ich celem jest zwrócenie uwagi Polaków na problemy zdrowia oddechowego.

Obecna edycja dni spirometrii jest poświęcona wpływowi zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. To, jakim powietrzem oddychamy, wpływa bezpośrednio na sprawność układu oddechowego i może powodować określone problemy zdrowotne. Duszność, kaszel, świsty w czasie oddychania często pojawiają się w sezonie grzewczym. W tym czasie pojawiają się także zaostrzenia astmy i POCHP, które w skrajnych sytuacjach mogą być zagrożeniem dla życia.

Wykrywaniu schorzeń sprzyja spirometria – bezpieczne i bezbolesne badanie. Badaniu temu, na mieleckich „Dniach Spirometrii”, towarzyszą konsultacje ze specjalistami.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa