16 stycznia 2019 (środa) - 20:12
Slider
Image default
Informacje

TRWAJĄ KONSULTACJE PLANU ZARZĄDZANIA RYZYKIEM POWODZIOWYM

Do 22 czerwca trwają konsultacje związane z przygotowywanym Planem Zarządzania Ryzykiem Powodziowym. Dokument, którego opracowanie zlecił Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, ma zawierać przedstawienie rozwiązań wpływających na ograniczenie potencjalnych negatywnych skutków powodzi, także w naszym regionie.

11063959_1600633250191981_6038184140898420544_n

Plan Zarządzania Ryzkiem Powodziowym ma wytyczać strategiczne kierunki działań, które przyczynią się do obniżenia ryzyka powodziowego w regionie. W dokumencie zawarty jest zarówno opis stanu dzisiejszego terenów zagrożonych powodzią, dane statystyczne, obliczenia oraz informacje związane z dotychczasowymi zdarzeniami oraz propozycje rozwiązań, mających na celu zmniejszenie zagrożenia wielką wodą. Chodzi tu m.in. o wskazania, gdzie i jak zastosować odpowiednie narzędzie w postaci polderów, wałów przeciwpowodziowych, przepustów, pomp, itp. Powstała już wstępna propozycja planu, która teraz poddana jest konsultacjom społecznym. Także mieszkańcy naszego miasta mogą zapoznać się z projektem dokumenty, który znajduje się na stronie powodz.gov.pl i za pomocą specjalnej zakładki ankietowej przesłać do KZGW swoje uwagi związane z PZRP dla Regionu wodnego Górnej Wisły. – Projekt planu został opracowany na podstawie danych i informacji z dotychczasowych powodzi i podtopień. Naprawdę warto zweryfikować te zapisy z własną wiedzą i doświadczeniem. Nikt inny niż mieszkańcy danego terenu nie będą lepiej znali jego specyfiki, dlatego zachęcam do zapoznania się z dokumentem oraz do ewentualnego przesłania własnych spostrzeżeń i uwag. Niewykluczone, że dzięki takiej reakcji, sprawimy, że w naszej najbliższej okolicy wprowadzone zostaną rozwiązania, które poprawią nasze własne bezpieczeństwo – powiedział Zenon Tokarski, kierownik Biura ds. Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Uwagi mogą zgłaszać mieszkańcy miasta, a także przedstawiciele instytucji i firm. Swoje propozycje należy przesłać do KZGW najpóźniej do 22 czerwca br.

Krzysztof Urbański
BPI UM

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości

Zaloguj się

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja