18 sierpnia 2018, 10:34
Slider
Image default
  • Home
  • Informacje
  • TRWAJĄ KONSULTACJE PLANU ZARZĄDZANIA RYZYKIEM POWODZIOWYM
Informacje

TRWAJĄ KONSULTACJE PLANU ZARZĄDZANIA RYZYKIEM POWODZIOWYM

Do 22 czerwca trwają konsultacje związane z przygotowywanym Planem Zarządzania Ryzykiem Powodziowym. Dokument, którego opracowanie zlecił Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, ma zawierać przedstawienie rozwiązań wpływających na ograniczenie potencjalnych negatywnych skutków powodzi, także w naszym regionie.

11063959_1600633250191981_6038184140898420544_n

Plan Zarządzania Ryzkiem Powodziowym ma wytyczać strategiczne kierunki działań, które przyczynią się do obniżenia ryzyka powodziowego w regionie. W dokumencie zawarty jest zarówno opis stanu dzisiejszego terenów zagrożonych powodzią, dane statystyczne, obliczenia oraz informacje związane z dotychczasowymi zdarzeniami oraz propozycje rozwiązań, mających na celu zmniejszenie zagrożenia wielką wodą. Chodzi tu m.in. o wskazania, gdzie i jak zastosować odpowiednie narzędzie w postaci polderów, wałów przeciwpowodziowych, przepustów, pomp, itp. Powstała już wstępna propozycja planu, która teraz poddana jest konsultacjom społecznym. Także mieszkańcy naszego miasta mogą zapoznać się z projektem dokumenty, który znajduje się na stronie powodz.gov.pl i za pomocą specjalnej zakładki ankietowej przesłać do KZGW swoje uwagi związane z PZRP dla Regionu wodnego Górnej Wisły. – Projekt planu został opracowany na podstawie danych i informacji z dotychczasowych powodzi i podtopień. Naprawdę warto zweryfikować te zapisy z własną wiedzą i doświadczeniem. Nikt inny niż mieszkańcy danego terenu nie będą lepiej znali jego specyfiki, dlatego zachęcam do zapoznania się z dokumentem oraz do ewentualnego przesłania własnych spostrzeżeń i uwag. Niewykluczone, że dzięki takiej reakcji, sprawimy, że w naszej najbliższej okolicy wprowadzone zostaną rozwiązania, które poprawią nasze własne bezpieczeństwo – powiedział Zenon Tokarski, kierownik Biura ds. Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Uwagi mogą zgłaszać mieszkańcy miasta, a także przedstawiciele instytucji i firm. Swoje propozycje należy przesłać do KZGW najpóźniej do 22 czerwca br.

Krzysztof Urbański
BPI UM

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja