W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Trwają zapisy na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

Do 19 lutego trwają zapisy na nowy semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego z filią w Mielcu – bezpłatne zajęcia popularnonaukowe dla dzieci.

Od 2009 roku w Rzeszowie, a w kolejnych latach także w Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych oraz Stalowej Woli organizowane były zajęcia Politechniki Dziecięcej.

W związku z poszerzeniem zakresu działań Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza oraz podpisaniem umowy współpracy pomiędzy Fundacją i Uniwersytetem Rzeszowskim, dotyczącej prowadzenia zajęć dydaktycznych dla dzieci z wykorzystaniem infrastruktury Uniwersytetu Rzeszowskiego, od marca 2018 roku ruszą zajęcia pod nazwą „Dziecięcy Uniwersytet Techniczny”.

Zakres merytoryczny zajęć „Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego” będzie tożsamy z podobnymi zajęciami uniwersytetów dziecięcych prowadzonymi na całym świecie, za czym idzie także z prowadzonym do 2018 roku przez Fundację, zajęciami w ramach projektu „Politechniki Dziecięcej”.

Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady, pokazy z interesującymi eksperymentami inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki.

Jak podczas wszystkich projektów i zajęć, tak i teraz organizatorzy zadbali o interesujące tematy. Studenci DUT zostaną m.in. tzw. mythbustersami, czyli pogromcami mitów, a zmierzą się ze „złotym mitem”. Podczas zajęć będą odkrywać świat widziany w podczerwieni i ultrafiolecie, dowiedzą się ile dziur ma trójkąt Sierpińskiego, poznają Krzywą Kocha, która kocha chmury, Smoka Hemingwaya, który zieje ogniem oraz zapatrzą się w kosmiczny Zbiór Julii. Ponadto wspólnie z prowadzącymi odpowiedzą na pytanie czy da się wydrukować człowieka, jak zrobić swój kalkulator i czy antygrawitacja istnieje.

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”. Wykłady odbywają się w Rzeszowie oraz pozostałych czterech Filiach: Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli.  Liczba uczestników projektów edukacyjnych organizowanych przez Fundację w całym województwie wynosi już ponad 40 000 osób.

Do 19 lutego można zapisać swoje dziecko na bezpłatne zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego z filią w Mielcu. Rejestracja na semestr letni 2018 trwa do 19 lutego, a po jej zakończeniu, 20 lutego po godzinie 12.00, odbędzie się losowanie uczestników. Jego wyniki zostaną opublikowane na koncie DUT już 21 lutego.

Rejestrować można się wyłącznie elektronicznie poprzez konto Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego (DUT). Aby założyć konto należy dokonać rejestracji na stronie – http://www.dolina-wiedzy.pl/dut postępując według opisanej instrukcji.

Wykłady Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Mielcu odbywają się w auli budynku przy ul. Skłodowskiej 4.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dachowanie bmw w Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa