W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Inne i charytatywne

Trzecia zbiórka „Mielec dla Ukrainy”

Kolejny raz zbiórka artykułów pierwszej potrzeby w ramach akcji „Mielec dla Ukrainy” spotkała się z żywym oddźwiękiem wśród mieszkańców Mielca.

Przez kilka godzin w siedmiu marketach mieleckiej sieci A&K oraz w siedmiu mieleckich Biedronkach harcerze i wolontariusze prowadzili wśród klientów tych sklepów zbiórkę darów dla ogarniętej wojną Ukrainy. Dzięki hojności mielczan, udało się zabrać m.in. setki konserw, opakowań jedzenia dla dzieci, produktów spożywczych o wydłużonej przydatności do spożycia, a także środki higieny osobistej i ciepłe ubrania.

Urząd Miasta dziękuje zarówno harcerzom prowadzącym zbiórkę w marketach, jak również wolontariuszom, pracownikom Urzędu Miejskiego i Straży Miejskiej oraz wszystkim ludziom dobrej woli, za pomoc w dostarczeniu darów do mieleckiego Punktu Pomocy Humanitarnej przy ulicy Cyranowskiej 66.

Stąd w ostatnich dniach  wyruszył transport do miasta Iwano – Frankowe w zachodniej Ukrainie. Transport zawierał zarówno wskazane przez stronę ukraińską artykuły pierwszej potrzeby, jak również medykamenty zbierane kilka dni wcześniej.    Każdego dnia do wspomnianego Punku Pomocy Humanitarnej (tel. 884 057 701) na osiedlu Cyranka (czynnego od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17) zgłaszają się uciekinierzy z Ukrainy, którzy mogą skorzystać z hojności mieszkańców naszego miasta przekazujących dary dla ukraińskich uchodźców.  Obecnie przygotowywany jest kolejny transport, który tym razem pojedzie do ukraińskiego Mukaczewa, naszego miasta partnerskiego.

W miejskim punkcie informacyjnym  (pod numerem telefonu  – 884 057 690) udzielane są informacje dla uchodźców m.in. o niezbędnych formalnościach związanych z pobytem w Polsce obywateli Ukrainy uciekających przed wojną, jak również o możliwościach znalezienia lokum w Mielcu u osób i rodzin, które taką pomoc lokalową dla obywateli Ukrainy oferują.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa