W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Trzecie Mieleckie Dni Seniora rozpoczęte [FOTO]

W piątek 5 października rozpoczęły się III Mieleckie Dni Seniora. Ich inicjatorem i organizatorem są: Mielecka Rada Seniorów i Mielecki Uniwersytet III Wieku, przy wsparciu finansowym i doradczym Gminy Miejskiej Mielec.

Podczas inauguracji roku akademickiego 2018/2019 Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego wieku symboliczny klucz do bram miasta z rąk Pełniącego Funkcję Prezydenta Miasta Fryderyka Kapinosa odebrała przewodnicząca Mieleckiej Rady Seniorów Stanisława Rzeźnik.

Dni Seniora to dowód na to, że seniorzy są ważną częścią miejskiej społeczności i mają wpływ na życie miasta, to również aktywizacja społeczna seniorów poprzez motywowanie do działań na rzecz swojego otoczenia.

Obchody III MDS odbywać się będą od 5 do 10 października 2018r. Ich głównym celem będzie wyłonienie najaktywniejszych seniorów. Spośród zgłoszonych przez instytucje i osoby fizyczne kandydatów, kapituła wybrała 12 osób, w czterech kategoriach: „Kultura, nauka i sztuka”, „Wolontariat – społecznik”, „Moje hobby”, „Sport, turystyka i rekreacja”.

Lista nominowanych w poszczególnych kategoriach:

Kultura nauka i sztuka:
– Maria Sowińska

– Feliks Czop

– Janusz Wołoszczak

Moje hobby:
– Grażyna Kotlarz-Pieróg

– Maria Karaś

– Tadeusz Płeszka

Wolontariat społecznik:
– Janusz Chojecki

– Gabriela Szczerba

– Barbara Ząbek

Wolontariat społecznik:
– Maria Działowska

– Adam Skręt

– Kazimierz Kiełb

Finał III Mieleckich Dni Seniora podczas uroczystej gali zaplanowano na środę 10 października.

Edward Tabor

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa