W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje Materiały video WYRÓŻNIONE (dodatkowa)

Trzy operacje – Stanisław Michalkiewicz w Mielcu [VIDEO]

Na zaproszenie Zmotoryzowanej Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. gen. Maczka oraz Klubu Historycznego Prawda i Pamięć, 10 czerwca w sali koncertowej mieleckiej KANY przy kościele MBNP na Osiedlu można było wziąć udział w spotkaniu ze znanym felietonistą, dziennikarzem i pisarzem, Stanisławem Michalkiewiczem.

„Trzy operacje” – pod takim tytułem odbyła się prelekcja redaktora Stanisława Michalkiewicza, który w ponad godzinnym spotkaniu przybliżył fundamenty konfliktu Ukrainy z Rosją. Autor spotkania przedstawił wiele „teorii spiskowych” na co dzień nie publikowanych w mediach głównego nurtu.

Stanisław Andrzej Michalkiewicz urodził się 8 listopada 1947 w Lublinie z zawodu prawnik, nauczyciel akademicki, eseista, publicysta, polityk i pisarz. Współzałożyciel i w latach 1997–1999 prezes Unii Polityki Realnej.

Był wykładowcą w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie oraz Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W 1969 został absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 1972 ukończył podyplomowe studium dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

W 1972 rozpoczął pracę w związanym ze Zjednoczonym Stronnictwem Ludowym piśmie „Zielony Sztandar” w dziale łączności z czytelnikami, gdzie udzielał porad prawnych. Z pismem był związany do 1982, kiedy po wprowadzeniu stanu wojennego został zweryfikowany negatywnie. 

12 maja 1982 został internowany i osadzony na Białołęce, gdzie zaprzyjaźnił się z Januszem Korwin-Mikkem. 23 lipca tego samego roku został zwolniony, po czym podjął pracę robotnika rolnego w okolicach Grójca.

W 1987 został jednym z sygnatariuszy aktu założycielskiego stowarzyszenia Ruch Polityki Realnej (którego prezesem został Janusz Korwin-Mikke), przekształconego później w partię Unia Polityki Realnej.

Od 1978, w związku ze swoją działalnością opozycyjną, był rozpracowywany przez Służbę Bezpieczeństwa.

W latach 1991–1993 zasiadał w Trybunale Stanu.

W latach 1997–1999 pełnił funkcję prezesa, a 2004–2005 wiceprezesa Unii Polityki Realnej. W tym czasie zadeklarował się jako konserwatywny liberał.

Zapraszamy do obejrzenia obszernego materiału wideo ze spotkania znanym pisarzem i dziennikarzem, felietonistą Stanisławem Michalkiewiczem.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa