W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Turniej Glazurników Szkół Budowlanych [FOTO]

27 maja 2022 r. w Zespole Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego został zorganizowany VIII Podkarpacki Turniej Podkarpacki Turniej Glazurników Szkół Budowlanych. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezes Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie i firmy Greinplast sp. z o.o.

W zawodach wzięły udział dwuosobowe drużyny uczniów, z sześciu szkół województwa podkarpackiego, kształcących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Nie zabrakło także młodzieży z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu. Po zaciętej rywalizacji reprezentanci mieleckiej „budowlanki” z klasy III b BS Damian Soboń i Jakub Turosz uplasowali się na dobrej pozycji.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Składał się z części teoretycznej, gdzie uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą, rozwiązując test z zakresu znajomości robót posadzkarsko – okładzinowych i części praktycznej, która wymagała ogromnej znajomości rzemiosła budowlanego robót posadzkarsko – okładzinowych oraz dużych umiejętności, staranności, wiedzy i precyzji. Płytki należało odpowiednio rozmierzyć, przyciąć pod kątem, dopasować, przykleić do podłoża i zaspoinować.

Do Turnieju z zakresu wiedzy teoretycznej robót posadzkarsko – okładzinowych uczniów przygotowywała nauczycielka przedmiotów zawodowych Maria Pietras, natomiast do części praktycznej nauczyciel praktycznej nauki zawodu Mirosław Kilian.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa