W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

Turniej małej piłki na osiedlu Rzochów [FOTO]

21 lipca 2018 r. na nowopowstałym boisku piłki nożnej na Osiedlu Rzochów w Mielcu odbył się Turniej Małej Piłki.
Rozgrywki zespołów sportowych dzieci uczęszczających do świetlic profilaktycznych zostały zorganizowane przez Mieleckie Stowarzyszenie Pomocy i Wsparcia „ROZWIĄZANIE”, Radnego i Radę Osiedla Rzochów wspieranych przez Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Mielca. Celem wydarzenia była zdrowa sportowa rywalizacja powiązana z profilaktyką zdrowotną oraz przeciwdziałanie niekorzystnym zjawiskom wychowawczym.

Turniej był elementem szerszej strategii miasta ukierunkowanej na wychowanie poprzez aktywność sportową i współdziałanie międzypokoleniowe.

Drużyny piłkarskie rywalizowały o Puchar Prezydenta Miasta Mielca Fryderyka Kapinosa, który objął turniej swoim patronatem honorowym.

W piłkarskich zmaganiach wzięło udział siedem drużyn dziecięcych:

– „SP12” drużyna osiedlowa uformowana z dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Henryka Sienkiewicza, z Os. Rzochów, pod opieką pani Jolanty Kozioł;
– „Mali Giganci”, w której zagrały dzieci zamieszkałe przy ul. Inwestorów w Mielcu, pod opieką pani Anny Tomczyk;
– „Czarne Wilki”, reprezentujące świetlicę socjoterapeutyczną TPD, pod opieką pani Grażyny Chamielec;
– „Plon Kawęczyn I” złożona z chłopców pod opieką pana Michała Saponia;
– „Plon Kawęczyn II” złożona z dziewcząt pod opieką pana Michała Saponia;
– drużyna piłkarska z Rzemienia pod opieką panów Antoniego Augustyna i Andrzeja Olszewskiego
– drużyna „TOP 6”, dzieci ze świetlicy „Tchnienie” działającej przy Parafii Ducha Świętego, pod opieką siostry Filipy.

Zmagania sportowe Turnieju Małej Piłki zbiegły się z otwarciem boiska na osiedlu Rzochów, które powstało staraniem Rady Osiedla Rzochów. Na obszarze nieopodal wału zrekultywowano teren i ustawiono bramki pozyskane dzięki pomocy MOSiR Mielec.

Turniej Małej Piłki zakończył się zwycięstwem drużyny z Rzemienia, która zajęła pierwsze miejsce i odebrała Puchar Prezydenta Miasta Mielca. Zacięta i emocjonująca walka rozegrała się o Puchar radnego Rady Miejskiej Marka Zalotyńskiego, który wywalczyła drużyna „TOP 6”. III miejsce i Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla Rzochów Mariana Wydro wywalczyła drużyna SP12.

Wszystkie drużyny dzielnie walczyły żywiołowo dopingowane przez publiczność i licznie zgromadzonych rodziców. Każdy z uczestników odebrał pamiątkowy medal uczestnictwa oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, którymi byli: Prezydent Miasta Mielca, Rada Osiedla Rzochów, radny Zalotyński, Mieleckie Stowarzyszenie Pomocy i Wsparcia „ROZWIĄZANIE”. Podczas turnieju do dyspozycji uczestników było zaplecze gastronomiczne sponsorowane przez firmy: „Sierosławscy”, „Kabanos” z Przecławia, „Kiełkowianka” z Kiełkowa i „Zając” z Podleszan oraz Radę Osiedla Rzochów.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa