W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Turniej szachowy o Puchar Wójta Gminy Padew Narodowa [FOTO]

W ramach akcji „Sportowy marzec” 10 marca odbył się w szkole podstawowej Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy. Turniej rozegrano systemem pucharowym, z udziałem 22 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VII oraz klasy gimnazjalne.

Najlepszym szachistą turnieju w kategorii klas gimnazjalnych okazał się Dawid Źródło z klasy 2c, II miejsce uzyskał Piotr Mycek z klasy 3a, a III miejsce zajął Rafał Uzar z klasy 3a. W kategorii klas IV-VII zwyciężyła Natalia Kmuk z klasy 6b. Drugie miejsce należało do Martyny Pluty z klasy 5b, a trzecie do Pawła Dźwięgi z klasy 6b.

Puchary i medale dla zwycięzców oraz dyplomy dla wszystkich uczestników wręczył wójt gminy p. Robert Pluta wraz z dyrektorem szkoły p. Anną Uzar oraz księdzem proboszczem Januszem Filarowskim i księdzem Grzegorzem Staszczakiem. Pan wójt Robert Pluta w słowach skierowanych do uczestników podkreślił korzyści wynikające z umiejętności gry w szachy oraz fakt, że w naszej szkole nauka w szachy jest od kilku lat wprowadzona jako przedmiot obowiązkowy.

Turniej był niezwykle emocjonującym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Uczniowie wyszli z turnieju bogatsi o nowe doświadczenia i zmotywowani do dalszej pracy. Turniej przygotował i prowadził instruktor szachowy p. Ryszard Mycek.


UG Padew Narodowa

Zobacz też...