W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Materiały video Sport

Turniej Szermierczy „Mieleckie Skrzydła” [FOTO, VIDEO]

Młodzi szermierze rywalizowali w weekend w turnieju szpadowym. Zawody rozegrano w czterech kategoriach wiekowych: juniorzy młodsi, młodzicy, zuchy i dzieci.

Impreza odbyła się w Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych.

Po raz trzeci miasto Mielec było gospodarzem międzynarodowego turnieju szermierczego „Mieleckie Skrzydła” organizowanego przez dwa mieleckie kluby – PTG Sokół 1893 i MKS Gryf Mielec.

Podczas pojedynków zawodników kobiet i mężczyzn organizatorzy przewidzieli również turniej dla amatorów szermierki.

Już od kilku lat młodzi mieleccy szermierze sięgają po najwyższe trofea na zawodach w Polsce i za granicą, dlatego ponownie mogliśmy podziwiać sportowe emocje na najwyższym poziomie. Oprócz reprezentantów Sokoła i Gryfu w turnieju wystąpiło ponad 100 szermierzy z całej Polski, a także z Ukrainy i Węgier.

Kategoria Zuchy – chłopcy do lat 10

1JĘDRZEJEC MichałPIAST GLIWICE
2SZABÓ AlexanderUKS TRÓJKA RADLIN
3TKOSZTYŁA AntoniPTG SOKÓŁ 1893 MIELEC
3TBOTZHEIM AdamHungary
5WŁODARCZYK PawełSKS GRASS-HOPPER KALWARIA
6KOTEWICZ IgnacyPKS MILENIUM SKAWINA
7FIDERA DawidUKS TRÓJKA RADLIN
8FORAJTER FilipRMKS RYBNIK

Kategoria Dzieci – chłopcy wiek 10 i 11 lat

1URBANIK BartłomiejUKS SOKOLIK MOSiR KROSNO
2WŁODARCZYK PiotrSKS GRASS-HOPPER KALWARIA
3TKAPINOS WitoldPTG SOKÓŁ 1893 MIELEC
3TROMANIK MiłoszRMKS RYBNIK
5PYZIKIEWICZ KarolMKS GRYF MIELEC
6SCHAB MaciejPTG SOKÓŁ 1893 MIELEC
7CIAPAŁA BartoszRMKS RYBNIK
8JASTRZĘBSKI MateuszMKS Pałac Tarnów

Kategoria młodzik – chłopcy wieku 12-13 lat

1GUSTA SewerynPIAST GLIWICE
2HUWER TymoteuszUKS TRÓJKA RADLIN
3TADAMCZYK MikołajSKS GRASS-HOPPER KALWARIA
3TWIKTOR StanisławPTG SOKÓŁ 1893 MIELEC
5KUROWSKI BłaşejPIAST GLIWICE
6DROBCZYK FranciszekPIAST GLIWICE
7BURDEK AdrianKS SZPADA WADOWICE
8CYNAR AdamUKS SOKOLIK MOSiR KROSNO

Kategoria Junior młodszy – chłopcy wiek 14-15 lat

1URBAN PiotrMKS GRYF MIELEC
2URBAN PawełMKS GRYF MIELEC
3TDZIURA StanisławPTG SOKÓŁ 1893 MIELEC
3TKAŹMIERSKI MaciejMKS GRYF MIELEC
5MRÓZ MichałPTG SOKÓŁ 1893 MIELEC
6TARACHANOWICZ SzymonMKS GRYF MIELEC
7MADURA DawidPTG SOKÓŁ 1893 MIELEC
8MOREK KacperKS SZPADA WADOWICE

Kategoria Zuchy – dziewczęta do lat 10

1BUDNIK MagdalenaUKS WOŁODYJOWSKI SIEM. ŚL.
2MISIAK PaulinaMKS GRYF MIELEC
3TMROZIŃSKA JuliaUKS ZAWISZA KATOWICE
3TŁADOŚ NataliaAZS AWF WROCŁAW
5KOWALIK AmeliaPIAST GLIWICE
6SZCZUROWSKA HannaUKS KOSYNIER GLIWICE
7SZYDŁOWSKA MariaPIAST GLIWICE
8SZEWCZYK AlicjaAZS AWF WROCŁAW

Kategoria Dzieci – dziewczęta wiek 10 i 11 lat

1ŁABUDA HannaPTG SOKÓŁ 1893 MIELEC
2DROZDOWSKA HannaPTG SOKÓŁ 1893 MIELEC
3TSEHEDII DarijaUżgorod
3TRADWAŃSKA ZofiaZERWIKAPTUR KRAKÓW
5GUSTA KamilaPIAST GLIWICE
6SZCZUROWSKA MariaPIAST GLIWICE
7MARCINKIEWICZ DariaMKS Pałac Tarnów
8FURMAN LenaKS CRACOVIA 1906.

 Kategoria młodzik – dziewczęta wieku 12-13 lat

1OSTROWSKA PaulinaPIAST GLIWICE
2GOCZAŁ AlicjaSKS GRASS-HOPPER KALWARIA
3TJĘDRZEJEC WiktoriaPIAST GLIWICE
3TGŁOWA WeronikaAZS AWF KRAKÓW
5ŻYCHOWSKA RoksanaUKS SOKOLIK MOSiR KROSNO
6MRÓZ MartynaPTG SOKÓŁ 1893 MIELEC
7FRYDRYCH MałgorzataUKS SOKOLIK MOSiR KROSNO
8URBANOWICZ AgataZERWIKAPTUR KRAKÓW

 Kategoria Junior młodszy – dziewczęta wiek 14-15 lat

1HOJDA MałgorzataZERWIKAPTUR KRAKÓW
2OCHAŁ AmeliaMKS Pałac Tarnów

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości