W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Tuszów Narodowy będzie miał muszlę koncertową

Dzięki bardzo dużym dotacjom pozyskanym w ramach Polskiego Ładu w Tuszowie Narodowym trwają liczne prace, mające na celu poprawę życia społeczności lokalnej i zaspokajanie potrzeb mieszkańców gminy.

W centrum miejscowości prowadzona jest rewitalizacja Placu gen. Sikorskiego, który wzbogaci się m. in. o muszlę koncertową, pergole, krzewy i nowe ławki. Kolejną dużą inwestycją jest modernizacja budynku urzędu gminy, który zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zostanie wykonana winda z wjazdem na I i II piętro. Ponadto wyremontowane będą piwnice, a w nich wygospodarowane pomieszczenia użytkowe, w tym sala obrad, archiwum, które będzie wyposażone w profesjonalne regały odpowiadające wymogom ustawowym.

W tym roku powstanie również droga o nawierzchni asfaltowej z chodnikiem i parkingiem za szkołą podstawową, wokół nowobudowanego kościoła i w kierunku Tuszów – Majdanek. Równocześnie dzięki dotacji z Ministerstwa Sportu i funduszom z Polskiego Ładu na obrzeżach miejscowości przy Strefie Tuszów trwa budowa kompleksu sportowego. Finalnie powstać mają m.in. aż cztery boiska futbolowe, kort tenisowy, skatepark, parking. Obiekty te będą służyć mieszkańcom całej gminy, a boiska sportowe będą pełnić również rolę bazy treningowej PGE FKS Stali Mielec.

Ponadto bardzo zaawansowane są prace przy modernizacji boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym wraz z jego rozbudową.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Złote Gody seniorów w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa