W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka Materiały video

Twarze mielczan na wystawie w Koszalinie [FOTO, VIDEO]

Michał Krawiec jest 20-letnim pasjonatem fotografii z Mielca. Od ponad 2 lat realizuje on własny projekt, polegający na dokumentacji fotograficznej ciekawych osób z naszego regionu – artystów, działaczy społecznych czy sportowców. Niedawno w Koszalinie otwarto wystawę, na której znalazły się zdjęcia autorstwa mieleckiego fotografa, nagrodzone podczas XIX Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii „Człowiek, Świat, Przyroda” Koszalin 2020.

Zdjęcie, za które Michał Krawiec otrzymał I nagrodę przedstawia mieleckiego lekarza weterynarii i artystę Tomasz Mrozowski w jego pracowni. Z kolei inne zdjęcie pod tytułem „I że Cię nie opuszczę…” pokazujące panią Zofię z podmieleckiego Chrząstowa zostało wyróżnione Nagrodą Dyrektora Darłowskiego Ośrodka Kultury w Darłowie w ramach tego samego konkursu.

Dodatkowo na wystawie pokonkursowej znalazło się 5 innych kadrów autorstwa fotografa. W rywalizacji wzięły udział 2003 zdjęcia 386 autorów.

Michał Krawiec zainteresował się fotografią w gimnazjum. W trakcie nauki w II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu dokumentował życie szkoły, działalność Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo” oraz Mielec, jego mieszkańców i wydarzenia. Również w tym okresie odniósł kilka sukcesów w konkursach fotograficznych na szczeblu lokalnym, krajowym i międzynarodowym – m.in. otrzymał Brązowy Medal „Za fotograficzną twórczość” przyznawany przez Fotoklub RP.

Więcej zdjęć autorstwa Michała Krawca można zobaczyć na jego stronach: www.facebook.com/MichalKrawiecFotografia/ oraz www.instagram.com/krawiec_michal

Poniżej pokazujemy film z otwarcia wystawy, na którym zaprezentowano wywiad z autorem, a także link do wirtualnej wystawy.

https://www.facebook.com/watch/?v=275648490145687
https://pm.koszalin.pl/OKF2020/?fbclid=IwAR1poO6HQ-AUBAbEpjNF6CXPc6sAmcDCOJ5FsCMbLjChb01Hr1CCNAjg-EI
e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa