W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

”Ty decydujesz” – porozmawiajmy o Budżecie Obywatelskim

We wtorek 14 maja w budynku Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego przy ulicy Wojsławskiej, odbyło się pierwsze z cyklu spotkanie Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego z mieszkańcami mieleckich osiedli, poświęcone Mieleckiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Spotkanie z mieszkańcami Osiedla Wojsław połączone było z zebraniem wyborczym tamtejszej Rady Osiedla.   

–Przywrócenie budżetu obywatelskiego w naszym mieście było dla mnie jednym z priorytetów. Bardzo się cieszę, że nowa Rada Miejska przyjęła uchwałę na mocy której, każdego roku mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 2 miliony złotych, o przeznaczeniu których będą mogli zdecydować według własnego uznania. Gorąco zachęcam do zgłaszania projektów i do udziału w głosowaniu.

Proszę o przekazanie informacji o Mieleckim Budżecie Obywatelskim jak najszerszemu gronu Państwa bliskich i znajomych, bo tylko udział dużej liczby mielczan w tym przedsięwzięciu, zagwarantuje realizację najbardziej potrzebnych projektów – zachęcał prezydent Jacek Wiśniewski licznie przybyłych mieszkańcy osiedla Wojsław.

W spotkaniu oprócz prezydenta udział wzięli także jego zastępcy – Paweł Pazdan i Adriana Miłoś. Uczestnicy spotkania wśród których byli także radni z innych mieleckich osiedli i radni miejscy mieli okazję zapoznać się z podstawowymi informacjami związanymi ze zgłaszaniem projektów i zasadami głosowania oraz wyborem zadań do realizacji w ramach zaplanowanego na rok 2020 Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

W przygotowanej prezentacji przedstawiono także harmonogram działań związanych z MBO 2020. Pierwszym ważnym terminem jest dzień 15 lipca, do którego można zgłaszać ogólnomiejskie i lokalne projekty. W daniach 20-30 września odbędzie się głosowanie, a wybraną ostateczną listę projektów i zadań do realizacji poznamy do dnia 15 października.  

***

Harmonogram kolejnych spotkań Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego z mieszkańcami na temat Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego:

-OSIEDLE BOREK (razem z ponownymi wyborami)

-czwartek 16 maja o godz.18.00 w ZSO nr 1 przy ulicy Tańskiego 3.

-OSIEDLE MOŚCISKA (razem z ponownymi wyborami)

-piątek 17 maja o godz.18.00 w filii MOPS przy ulicy Pogodniej 2.

-OSIEDLA KILIŃSKIEGO I KOŚCIUSZKI

-poniedziałek 20 maja o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Kościuszki 4)

-OSIEDLE RZOCHÓW

-wtorek 21 maja o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 12 (ul. Wandy 9)

-OSIEDLA KOPERNIKA, KUSOCIŃSKIEGO, ŻEROMSKIEGO, NIEPODLEGŁOŚCI I CYRANKA

-środa 22 maja o godz.18.00 w Domu Kultury Samorządowego Centrum Kultury
(Al. Niepodległości 7)

-OSIEDLA WOLNOŚCI I KAZIMIERZA WIELKIEGO

-czwartek 23 maja o godz.18.00 w Szkole Podstawowej nr 3 przy ulicy  Żeromskiego.

-OSIEDLA SZAFERA I DZIUBKÓW

-poniedziałek 27 maja o godz.18.00 w Szkole Podstawowej nr 13 przy ulicy
Łąkowej 6)

-OSIEDLA SMOCZKA, SMOCZKA I, ŁUŻE

-wtorek 28 maja o godz.18.00 w Szkole Podstawowej nr 11 przy ulicy Warneńczyka 2.

-OSIEDLE LOTNIKÓW

-środa 29 maja o godz.18.00 w ZSO nr 1 przy ulicy Tańskiego 3.


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa