W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Od 8 do 15 maja trwał XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „BIBLIOTEKA – MIEJSCE NA CZASIE”.

To hasło w prosty sposób pokazuje, że biblioteka jako wyjątkowa instytucja kultury stanowi miejsce ważne i dostępne dla wszystkich,  niezależnie od wieku i czasu. I nie jest to żadna nowość, bo już w starożytności Cyceron pisał: „Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki”.

W myśl tych słów do obchodów Tygodnia Bibliotek włączyła się Biblioteka Publiczna w Podleszanach, przygotowując dla swoich czytelników wiele atrakcji. W tym czasie placówkę odwiedziła grupa 3-4 latków „Zamkowe Zuchy” z Przedszkola w Podleszanach wraz z wychowawcą panią Klaudią Indyk, a także klasa „0” pod opieką Pani Agnieszki Jagusiak. Niektóre przedszkolaki w ten sposób  po raz pierwszy przekroczyły próg biblioteki. Spotkania były okazją, by dzieci poznały, jak powstaje książka, kto pracuje w bibliotece, jak wypożyczać książki, jak ich szukać na półkach i o nie dbać.

Przedszkolaki obejrzały popularne serie książkowe i bajeczki dla najmłodszych. I trzeba przyznać, że doskonale wiedziały, jak należy obsługiwać się z pożyczoną książką, by jak najdłużej służyła innym. Dzieci wysłuchały bajeczki o przygodach Samochodzika Franka, rozwiązywały również wesołe zagadki. Pamiątką wizyty w bibliotece były wspólne zdjęcia, ale nie tylko. Przedszkolaki wezmą udział w konkursie na najpiękniejszą okładkę ulubionej książki, a najlepsze prace zastana nagrodzone w czerwcu w czasie kampanii „Cała Polska czyta Dzieciom”.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa