W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Kultura i nauka

Tydzień Europejski w PZPSW [FOTO]

W Powiatowym Zespole Placówek Szkolno Wychowawczych w Mielcu od grudnia 2018 r.  realizowany jest projekt „First Step – nowa jakość w pracy nauczycieli PZPSW w Mielcu”. 

Projekt ten potrwa do 31 maja 2020 r. a jego budżet to 18111,00 EUR czyli 78098,25 PLN, finansowany przez Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, na zasadach programu Erasmus+.

Celem projektu jest poszerzenie i wykorzystywanie kompetencji językowych oraz nowoczesnych technik ICT w trakcie procesu dydaktycznego, a głównym założeniem szeroko pojęta zmiana tradycyjnych metod nauczania na nauczanie kreatywne oraz otwarcie się na Europę. Zaplanowano zwiększenie liczby projektów międzynarodowych, wzrost kompetencji dydaktycznych nauczycieli. W ramach projektu 9 nauczycieli otrzymało wsparcie i uczestniczyło w zagranicznych mobilnościach  w formie różnorodnych kursów  we Włoszech (IFOM w Bolonii) i na Malcie (Smart Solution oraz ETI).

Uczestnicy pracowali w małych międzynarodowych grupach, wymieniali doświadczenia z innymi pedagogami z krajów europejskich, korzystali z innowacyjnych rozwiązań sprawdzonych przez szkoły europejskie, a zajęcia prowadzone były nowoczesnymi metodami. Dzięki temu nauczyciele uczyli się w sposób praktyczny jak udoskonalić, uatrakcyjnić i podnieść jakość  swoich zajęć. Wiedza i umiejętności zdobyte przez uczestników projektu jest na bieżąco przekazywana pozostałej części grona pedagogicznego. Zaplanowano warsztaty i szkolenia dla zainteresowanych nauczycieli. 

– Dla naszych uczniów realizacja projektu będzie okazją do uczestniczenia w atrakcyjnych, nowoczesnych zajęciach z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Aktualnie realizowane są projekty edukacyjne, które w oparciu o podstawę programową są doskonałą formą przyswajania wiedzy przez uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jednym z elementów projektu był zorganizowany w naszej placówce z dużym rozmachem Tydzień Europejski. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli mieli możliwość poznawania poszczególnych krajów  poprzez: ciekawe zajęcia, warsztaty kulinarne,  konkursy wokalne oraz plastyczne, rozgrywki sportowe.  Uczniowie Branżowej Szkoły 1 stopnia  o kierunku : pracownik pomocniczy obsługi hotelowej prezentowali serwisy europejskie.  Wiedza dostarczona naszym uczniom doskonale wpisała się w obowiązującą podstawę programową – przekazuje Krystyna Bajger z PZPSW w Mielcu.                        

25 listopada na apelu podsumowującym wydarzenie uczniowie obejrzeli film oraz prezentację multimedialną, wysłuchali występu wokalnego uczennicy Yessici Motyl w języku hiszpańskim i angielskim. Laureaci konkursu plastycznego „Kolorowa Europa” oraz „Konkursu wiedzy o Europie” przeprowadzonego w aplikacji Kahoot otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Dzieci z oddziałów przedszkolnych  klas 1-3 wystąpiły w strojach narodowych poszczególnych krajów. Gościliśmy także uczniów ze SP nr 11 w Mielcu, którzy mieli możliwość zapoznania się z przebiegiem i dotychczasowymi efektami projektu. Zapraszamy na dalsze działania w ramach projektu PO WER – „First Step”.

Koordynator projektu mgr Krystyna Bajger

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

W szpitalu fotele do kangurowania i karmienia noworodków od WOŚP [FOTO]

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa