W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W poniedziałek 22 lutego rozpocznie się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W tym czasie specjaliści różnych dziedzin i instytucji pełnić będą dyżury w ośrodkach świadczących pomoc osobom pokrzywdzonym udzielając zainteresowanym porad.

Taką poradę będzie można uzyskać także od funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu gdzie podczas przygotowanych dyżurów telefonicznych porad udzielać będą pracownicy socjalni oraz dzielnicowi.

W tym roku Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbędzie się w dniach od 22 do 28 lutego. Przez cały tydzień zainteresowani będą mogli uzyskać informacje i pomoc w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu i jednostkach podległych. Mieleccy dzielnicowi wezmą także udział w realizacji projektu „Otwarte Drzwi” organizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu wpisującej się w ogólnopolski Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Akcja trwa od 22 do 26 lutego br. W tych dniach policjanci w siedzibie mieleckiego MOPS – u będą pełnić dyżury podczas których udzielać będą telefonicznych konsultacji pod numerem telefonu 17-7875662.

Ochrona praw ofiar przestępstw i pomoc pokrzywdzonym to ważne zadanie policjantów jako tych, którzy bardzo często jako pierwsi mają kontakt z pokrzywdzonymi. Celem prowadzonych działań jest informowanie społeczeństwa o uprawnieniach, jakie przysługują osobom pokrzywdzonym, a także o podmiotach, które mogą im udzielić tej pomocy i wsparcia.
Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania w całym kraju, udzielać będą bezpłatnych informacji o przysługujących pokrzywdzonym uprawnieniach. Informacje o podmiotach świadczących pomoc materialną i niematerialną z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej uzyskać można na stronach internetowych pod adresem

 https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/.

W dniach od 24 do 26 lutego telefonicznych konsultacji i porad wraz z pracownikami MOPS-u udzielać będą:


asp. szt. Tomasz Sznajder, st. asp. Grzegorz Perliceusz – 22.02.2021 roku, w godzinach od 16.00 do 17.00;
asp.szt. Witold Paluch, mł. asp. Katarzyna Mroczek – 23.02.2021 roku, w godzinach od 15.15 do 17.00;
asp. sz. Marcin Błażejowski, sierż. szt. Mariusz Dziuk – 24.02.2021 roku, w godzinach od 15.15 do 17.00;
asp. szt. Włodzimierz Stachura, asp. szt. Adam Moździoch – 25.02.2021 roku, w godzinach od 15.15 do 17.00;
asp. szt. Marek Madej, asp. Grzegorz Tomczyk –26.02.2020 roku, w godzinach od 15.15 do 17.00;

Policjanci serdecznie zapraszają do rozmowy!

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa