W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Tylko w marcu podkarpaccy terytorialsi oddali ponad 100 litrów krwi

W ramach „Odpornej wiosny” żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej aktywnie odpowiadają na społeczne potrzeby. Tylko w marcu oddali ponad 100 litrów krwi. Pomimo panującej pandemii terytorialsi z Podkarpacia udowadniają, że są „zawsze gotowi i zawsze blisko” dla swojej małej ojczyzny. 

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej bardzo aktywnie odpowiadają na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) w Rzeszowie. Sytuacja epidemiologiczna spowodowana wirusem COVID-19 w kraju nie powstrzymuje podkarpackich terytorialsów przed niesieniem pomocy społeczeństwu. Wczuwając się w społeczną potrzebę terytorialsi tylko w marcu do podkarpackiego banku krwi oddali ponad 100 litrów krwi.

Na hasło „Terytorialsi mają pomoc we krwi” w marcu odpowiedziało ponad 220 żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Donacja krwi na Podkarpaciu prowadzona była w różnych miejscach. Indywidualnie żołnierze oddawali krew w terenowych stacjach krwiodawstwa rozmieszczonych na terenie podkarpackich powiatów. Końcem marca dowództwo 3.PBOT wraz
z dyrekcją RCKiK zorganizowało zbiórkę w mobilnym krwiobusie na terenie koszar w Rzeszowie.  Wszystkie działania odbywały się z zachowaniem ostrożności i szczególnych warunków bezpieczeństwa. 

****

Podkarpaccy terytorialsi oddają krew cyklicznie. Żołnierze dotychczas brali udział w wielu projektach związanych z krwiodawstwem. Do takich akcji można zaliczyć „Krwioobieg terytorialsa”, „Terytorialsi mają pomoc we krwi”, „Trasa czerwonej nitki” czy „Spokrewnieni służbą”. Żołnierze – ochotnicy od powstania podkarpackiej brygady OT oddali ponad 650 litrów krwi. Jak pokazują wyniki, żołnierze lubią pomagać i wspierać społeczeństwo z regionu, z którego sami się wywodzą. Przez to również realizują założone cele i misję formowanego piątego rodzaju Sił Zbrojnych – Wojsk Obrony Terytorialnej.  

„Zawsze gotowi, Zawsze blisko”

Zdjęcia: Paulina Lęcznar

15.06.2019 – Rzeszow 3 PBOT Krwioobieg Terytorialsa Rynek Rzeszow Fot. DWOT
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa