W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Tysiące osób spotkało się na dorocznym Kongresie Regionalnym Świadków Jehowy

Rzeszów — W niedzielę po południu, 9 lipca 2017 roku, zakończył się trzydniowy kongres Świadków Jehowy w Hali na Podpromiu. Myśl przewodnia programu brzmiała: „Nie poddawaj się!”.

Liczba obecnych wyniosła około 4700 osób. W trakcie kongresu nie zabrakło też ekscytujących momentów. Należał do nich między innymi chrzest 20 nowych wyznawców. Kongres miał charakter otwarty i został poprzedzony trzytygodniową kampanią wręczania mieszkańcom Podkarpacia zaproszeń. Było to jedno z 31 podobnych spotkań zorganizowanych tego lata w 21 miastach naszego kraju.


Mirosław Zdybek, należący do organizatorów kongresu, mówi: „Jesteśmy przekonani, że tegoroczny program pomógł uczestnikom znaleźć motywację i siły, by pomimo trudności czy rozczarowań, nigdy się nie poddawać! Mówcy podkreślali, jak nadzieja z Biblii ułatwia pokonywanie zniechęcenia i negatywnego nastawienia. Filmy przygotowane z myślą o rodzinach i wychowywaniu dzieci dobrze trafiały w potrzeby obecnych.

” Pewna uczestniczka kongresu dodaje: „Szczególne wrażenie zrobił na mnie trzyczęściowy film, który szczerze ukazał, że kariera i pieniądze nie są ważniejsze niż wartości rodzinne i duchowe. Przypomniało mi to, co w moim życiu naprawdę powinno być cenne!” Inny odbiorca programu tak się wypowiedział: „Jestem zaskoczony, że Biblia zawiera tyle przykładów wytrwałości osób, które znalazły się w beznadziejnej sytuacji. Zachęciło mnie to, by mimo mojej przewlekłej choroby nie załamać się i dalej walczyć o pozytywne nastawienie!”

Świadkowie Jehowy, których w Polsce jest ponad 120 000, uważają, że w kwestiach religijnych autorytetem powinno być wyłącznie Pismo Święte. Stanowi też dla nich praktyczny przewodnik pomagający prowadzić szczęśliwe życie. Należą oni do ogólnoświatowej organizacji liczącej ponad 8 milionów wyznawców w 240 krajach świata. Świadków Jehowy na całym świecie łączą te same wierzenia, co niweluje wśród nich różnice społeczne czy rasowe. Ich działalność edukacyjna i humanitarna, podobnie jak miniony kongres, jest finansowana z dobrowolnych datków. Miejsca, w których wielbią Boga, to skromne i funkcjonalne sale wykładowe.

Rzecznik prasowy kongresu, Marcin Olbrycht, o prowadzonej przez nich działalności mówi: „Jako Świadkowie Jehowy, staramy się ściśle trzymać się wzoru chrystianizmu ustanowionego przez Jezusa w I wieku. Dlatego wszyscy Świadkowie są kaznodziejami biorącymi bezpłatnie udział w głoszeniu, nie ma wśród nas opłacanej klasy duchownych. Jesteśmy tolerancyjni i szanujemy ludzi bez względu na ich poglądy religijne. Cenimy też sobie, gdy inni w taki sam sposób odnoszą się do nas. Podczas tego kongresu właśnie tak czuliśmy się w Rzeszowie, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.”

Wszystkie informacje na temat wierzeń i działalności Świadków Jehowy można znaleźć w ich oficjalnym serwisie internetowym www.jw.org, dostępnym w prawie 900 wersjach językowych.

 

 

 

 

 

Zobacz też...

1 Komentarzy

GU 13 lipca 2017 (czwartek) at 23:08

ale gówno całe BRW Z Mielca

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa