Slider

Rzeszów — W niedzielę po południu, 9 lipca 2017 roku, zakończył się trzydniowy kongres Świadków Jehowy w Hali na Podpromiu. Myśl przewodnia programu brzmiała: „Nie poddawaj się!”.

Liczba obecnych wyniosła około 4700 osób. W trakcie kongresu nie zabrakło też ekscytujących momentów. Należał do nich między innymi chrzest 20 nowych wyznawców. Kongres miał charakter otwarty i został poprzedzony trzytygodniową kampanią wręczania mieszkańcom Podkarpacia zaproszeń. Było to jedno z 31 podobnych spotkań zorganizowanych tego lata w 21 miastach naszego kraju.


Mirosław Zdybek, należący do organizatorów kongresu, mówi: „Jesteśmy przekonani, że tegoroczny program pomógł uczestnikom znaleźć motywację i siły, by pomimo trudności czy rozczarowań, nigdy się nie poddawać! Mówcy podkreślali, jak nadzieja z Biblii ułatwia pokonywanie zniechęcenia i negatywnego nastawienia. Filmy przygotowane z myślą o rodzinach i wychowywaniu dzieci dobrze trafiały w potrzeby obecnych.

” Pewna uczestniczka kongresu dodaje: „Szczególne wrażenie zrobił na mnie trzyczęściowy film, który szczerze ukazał, że kariera i pieniądze nie są ważniejsze niż wartości rodzinne i duchowe. Przypomniało mi to, co w moim życiu naprawdę powinno być cenne!” Inny odbiorca programu tak się wypowiedział: „Jestem zaskoczony, że Biblia zawiera tyle przykładów wytrwałości osób, które znalazły się w beznadziejnej sytuacji. Zachęciło mnie to, by mimo mojej przewlekłej choroby nie załamać się i dalej walczyć o pozytywne nastawienie!”

Świadkowie Jehowy, których w Polsce jest ponad 120 000, uważają, że w kwestiach religijnych autorytetem powinno być wyłącznie Pismo Święte. Stanowi też dla nich praktyczny przewodnik pomagający prowadzić szczęśliwe życie. Należą oni do ogólnoświatowej organizacji liczącej ponad 8 milionów wyznawców w 240 krajach świata. Świadków Jehowy na całym świecie łączą te same wierzenia, co niweluje wśród nich różnice społeczne czy rasowe. Ich działalność edukacyjna i humanitarna, podobnie jak miniony kongres, jest finansowana z dobrowolnych datków. Miejsca, w których wielbią Boga, to skromne i funkcjonalne sale wykładowe.

Rzecznik prasowy kongresu, Marcin Olbrycht, o prowadzonej przez nich działalności mówi: „Jako Świadkowie Jehowy, staramy się ściśle trzymać się wzoru chrystianizmu ustanowionego przez Jezusa w I wieku. Dlatego wszyscy Świadkowie są kaznodziejami biorącymi bezpłatnie udział w głoszeniu, nie ma wśród nas opłacanej klasy duchownych. Jesteśmy tolerancyjni i szanujemy ludzi bez względu na ich poglądy religijne. Cenimy też sobie, gdy inni w taki sam sposób odnoszą się do nas. Podczas tego kongresu właśnie tak czuliśmy się w Rzeszowie, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.”

Wszystkie informacje na temat wierzeń i działalności Świadków Jehowy można znaleźć w ich oficjalnym serwisie internetowym www.jw.org, dostępnym w prawie 900 wersjach językowych.

 

 

 

 

 

Jeden komentarz do wpisu Tysiące osób spotkało się na dorocznym Kongresie Regionalnym Świadków Jehowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider
Slider
Slider