Slider
Image default
  • Home
  • Informacje
  • Tytuły AgroLigi dla firmy z Dulczy Wielkiej wręcza Prezydent Duda
Informacje

Tytuły AgroLigi dla firmy z Dulczy Wielkiej wręcza Prezydent Duda

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Kazimiery Stopy z Dulczy Wielkiej uhonorowany został tytułem mistrza wojewódzkiego i laureata krajowego AgroLigi 2015 w kategorii „Firmy”. Nagrodę właścicielka zakładu odebrała z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

W tym roku konkurs AgroLigi rozstrzygnięto po raz 23. Na szczeblu regionalnym jest on organizowany przez wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego, zaś na krajowym przez redakcję audycji rolnych TVP i stowarzyszenie AgroBiznesKlub. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: gospodarstw rolnych i firm.

 

W każdej z nich przyznawane są tytuły laureatów krajowych, wicemistrzów oraz mistrzów krajowych AgroLigi. Celem zmagań jest promocja wyróżniających się rolników oraz firm potrafiących skutecznie i efektywnie produkować na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

Po tym jak firma Kazimiery Stopy zdobyła tytuł mistrza wojewódzkiego AgroLigi zakwalifikowana została do rywalizacji w etapie ogólnopolskim. Tam zdobyła miano laureata krajowego, jako jedyna z województwa podkarpackiego. Pani Kazimiera odebrała też odznakę honorową „Zasłużony dla rolnictwa” nadaną przez ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

 

Uroczystości wręczenia nagród AgroLigi 2015 odbyły się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Prezydent Andrzej Duda dziękując i gratulując laureatom konkursu podkreślił trud ich codziennej pracy. W liście gratulacyjnym dla zakładu Kazimiery Stopy Prezydent napisał: „Laur ten oznacza znalezienie się w gronie najlepszych polskich przedsiębiorstw agrobiznesowych funkcjonujących na rynku lokalnym.

 

Doceniam sposób, w jaki połączyli Państwo w swojej działalności szeroką wiedze i mądre zarządzanie ze znajomością i wykorzystaniem nowoczesnych technologii.”

Dodajmy, że mistrzem krajowym AgroLigi 2015 w kategorii „Firmy” została firma Dramiński SA z Olsztyna. Natomiast  mistrzami krajowymi AgroLigi 2015 w kategorii „Rolnicy” zostali ex aequo: Anna i Sylwester Jaszczołtowie z Jaszczołtów w woj. Podlaskim oraz Sylwia i Zdzisław Wawrzyńczykowie Gospodarstwo Specjalistyczne Uprawa Warzyw Gruntowych z Nowego Miasteczka w woj. lubuskim.

 

Tytułem wicemistrzów krajowych uhonorowano m.in.: Danutę i Adama Kowalów z podkarpackich Futorów, specjalizujących się w uprawie warzyw i produkcji wyrobów plecionkarskich z wikliny.

 

Kazimiera Stopa odbiera gratulacje od Prezydenta RP. Fot. Grzegorz Ignaczewski\ www.topagrar.pl

 

pobrane

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja