W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Uciekał rowerem przed policjantami

Policjanci zatrzymali 50-letniego rowerzystę, który jechał po chodniku bez wymaganego przepisami oświetlenia. Na widok radiowozu, kierowca jednośladu zaczął uciekać.
Okazało się, że jest nietrzeźwy. Za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

W poniedziałek policjanci z Referatu Ruchu Drogowego, zauważyli rowerzystę jadącego chodnikiem przy ul. Grunwaldzkiej w Raniżowie. Mężczyzna pomimo panującego zmroku nie posiadał żadnego oświetlenia. Funkcjonariusze polecili mu, aby się zatrzymał. Rowerzysta nie tylko nie zastosował się do polecenia funkcjonariuszy, ale zaczął uciekać przed radiowozem. Po przejechaniu kilkuset metrów porzucił rower i ucieczkę kontynuował pieszo. Policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca gminy Raniżów. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,7 promila alkoholu.

Policjanci przypominają, że właściwe oświetlenie roweru nie tylko stanowi obowiązek, ale przede wszystkim gwarantuje widoczność i bezpieczeństwo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami rowerzysta powinien zadbać o właściwe oświetlenie z przodu – co najmniej jedno światło barwy białej lub żółtej selektywnej oraz z tyłu – co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy czerwonej.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy, bo jechał zbyt szybko przez Cmolas

Wiadomości Mielec

Pijany wjechał seatem w mostek

Wiadomości Mielec

Jechał citroenem 115 km/h przez Padew Narodową

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa