W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Historia Materiały video Wywiady

Uczczono pamięć 34 policjantów pomordowanych przez NKWD [FOTO, VIDEO]

Tablicę upamiętniającą pochodzących lub związanych z powiatem mieleckim policjantów, którzy zostali w latach 1939-1940 zamordowani przez Sowietów odsłonięto w czwartek w Mielcu.

Umieszczoną przed budynkiem miejscowej komendy tablicę odsłonili komendant powiatowy policji podinspektor Jacek Juwa oraz potomkowie zamordowanych: córka przodownika Stanisława Krawczyka – Kamila Rusek i wnuk starszego posterunkowego Piotra Wronowskiego – policjant ze Szczecinka Michał Wronowski.

Zostali oni zamordowani przez Sowietów w latach 1939-1940 w Twerze (wtedy Kalininie), potem zostali pochowani w Miednoje, a także w innych miejscach na Wschodzie.
Inicjatorem upamiętnienia była policja, tablicę ufundował IPN.

W uroczystości w Mielcu udział wzięli m.in. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl, dyrektor oddziału IPN w Rzeszowie dr Dariusz Iwaneczko i podkarpacki komendant policji nadinspektor Henryk Moskwa

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa