W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Uczennica SOSW wystąpiła w finale Albertiany w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie

14 marca 2016 roku odbył się Finał XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „ALBERTIANA 2016”. Jego pomysłodawczynią jest Anna Dymna i Fundacja „Mimo wszystko” oraz ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski –  prezes Fundacji  im. Brata Alberta.

W drodze eliminacji regionalnych do Finału „Albertiany” kwalifikuje się 5 zespołów teatralnych oraz 5 wokalistów. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w eliminacjach województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego reprezentowała uczennica klasy II Gimnazjum YESSICA MOTYL

Po eliminacjach wyśpiewała w Lublinie pierwsze miejsce, wykonując piosenkę Edyty Geppert – „Jaka róża taki cierń”. Ten sam utwór zaprezentowała w finale w Krakowie, podczas uroczystej gali, która odbyła się na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego.

Zwycięzcy prezentujący przedstawienia i piosenki w nagrodę otrzymali od każdego z krakowskich teatrów „Maski” wykonane przez podopiecznych warsztatów zajęciowych Fundacji im. Brata Alberta w Lublinie. Yessica otrzymała także laptop.

W tym roku gościem specjalnym spotkania byli: Monika Kuszyńska, Paweł Kukiz oraz Łukasz Wlazły. Patronat honorowy nad „Albertianą” objął Andrzej Duda – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Uczennicę do festiwalu przygotowała nauczycielka muzyki i muzykoterapii Małgorzata Pazdro.

 

1977396322  2078744302  albertiana3

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Wypadek z udziałem 17-letniej rowerzystki

Wiadomości Mielec

Jubileusz Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Wypadek z udziałem rowerzystki

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa